5 канал

Крокуючи "Коридором доброчесності": у Києві обирають членів Вищої ради правосуддя

Служителі Феміди з різних регіонів мають визначити шість найкращих з 44 кандидатів

Шістьох кандидатів до Вищої ради правосуддя мають сьогодні обрати на позачерговому з'їзді суддів. До Києва з'їхалися служителі Феміди з різних регіонів – мають визначити найкращих з 44 кандидатів. За регламентом з'їзду вже сьогодні, 14 березня, близько 20 години має відбутися голосування. Інформацію про те, як голосували конкретні кандидати – засекретили. "5 канал" дізнавався подробиці.

"Коридором доброчесності" крокують делегати позачергового з'їзду суддів. Це вони мають обрати членів Вищої ради правосуддя. Органу, який звільнятиме, призначатиме суддів та даватиме дозвіл на їх арешт. Не голосувати за тих, до кого є зауваження, – закликають активісти руху "Чесно". На згадку роздають листівки із інформацією про кандидатів.

"Це ті судді, які були причетні до порушень. Є два делегата, які навіть не здали тест з юриспруденції і ми не хочемо щоб вони туди пройшли", – пояснює активіст "Чесно" Олексій Ярильченко.

"Це замовлення. Мабуть для того, щоби я не пройшов", – каже суддя Київського апеляційного адміністративного суду Костянтин Бабенко, який вже бачив свій портрет перед будівлею Жовтневого палацу, в якому і відбувається з'їзд. Але вважає претензії громадськості необґрунтованими і теж хоче бути членом Вищої ради правосуддя. Щоправда у руху "Чесно" претензія до кандидата – не задекларував доходи родини і має 10 земельних ділянок.

Сам Бабенко відповідає: "У мене є висновок Вищої ради правосуддя, де написано, що в мене все відповідає. І декларація відповідає… Про десять ділянок, шість з них – це одна, але вона поділена на шість актів, одна в Криму була придбана вже дуже давно. І ще одна у Львівській області, де я 12 років будував будинок. От вам і все".

Виявляє корупціонерів серед кандидатів у вищий суддівський орган – Агенція із запобігання корупції. Її представник, разом із колегою з Антикорупційного бюро, уважно стежать за з'їздом. "Ми провели спеціальну перевірку відповідно до чинного законодавства всіх 600 з гаком кандидатів, у кого були розбіжності, ми це зазначили", – звітує заступник голови Національної агенції із запобігання корупції Руслан Радецький.

І передали усі дані – делегатам суддівського з'їзду. Нагадати про важливість очищення суддівських рядів на з'їзд прийшли члени військового об'єднання учасників АТО. Кажуть, що суспільство хоче бачити чесних, незалежних суддів і готове захищати їх.

"Тут поважний ваш голова ВРП кілька разів сказав, що судді готові будуть себе захищати. Суддям не треба себе захищати. Вони повинні показати, що вони кристально чисті люди. Суддів будемо ми захищати. Але тих суддів, які будуть працювати на Україну, на її майбутнє", – виступає керівник військового об'єднання учасників АТО "Справедливість" Тарас Костянчук.

Результати таємного голосування з обрання шістьох членів Вищої ради правосуддя оприлюднять у другий день з'їзду – в середу, 15 березня.

Дар'я Феденко, Сергій Новіков, "5 канал"

Попередній матеріал
"Живий ланцюг" через Дністер: чому на Одещині протестують проти будівництва ГЕС
Наступний матеріал
ГПУ передала до суду справу держзради Януковича: Луценко розповів подробиці
Loading...

Вища рада правосуддя шкодить судовій реформі – НАБУ

"Насіров і запобіжний захід": Нові пригоди головного фіскала – "Час. Підсумки тижня"

Вища рада правосуддя вважає неконституційним законопроект про антикорупційні суди

Вища рада правосуддя нарешті звільнила суддю, що втекла до Криму

Ляшко увійде до складу української делегації у ПАРЄ

Порошенко наголошує на важливості дотримання Мінських домовленостей і з жалем констатує наявність "інших сценаріїв"