Леонід Кравчук
Леонід Кравчук ICTV

Кравчук: Формат Мінського процесу навіть під "нормандською парасолькою" не може зупинити війну

Мінський процес "можна залишити", лише докорінно його змінивши, переконаний Леонід Кравчук

Мінський процес не зможе закінчити війну на Донбасі, а переговорний формат треба докорінно розширювати. Про це заявив перший Президент України Леонід Кравчук (1991-1994) на міжнародному круглому столі "Україна у сучасному світі. Підсумки першої чверті століття незалежності", передає УНІАН.

Кравчук переконаний, що Мінські угоди були на часі півтора або два роки тому. "Вони зупинили російські наміри розширити агресію в Україні. Це правда… Чи вони виконують зараз свою головну роль? Ні", – відзначив політик.

На думку Кравчука, "головна роль України – це відновити територіальну цілісність, відновити кордони і встановити українську владу на всій території України, включаючи Донбас, а з часом і Крим".

Утім, вирішити такі питання Мінські угоди не спроможні, переконаний перший Президент України.

"Мінський формат цього вирішити не може. Він, фактично, вирішує одне питання, і навколо нього ведуть дуже великі розмови, – це обмін полоненими. Не завжди в них виходить. Вони долучають до цього різних наших і друзів і недругів, але десь щось робиться. Але це не є головне питання – це наслідок. Нам треба закінчити війну. Не буде війни – не буде полонених. Мінський процес не може закінчити війну", – підкреслив він.

За словами політика, "формат Мінського процесу навіть під парасолькою Нормандського процесу не може цього зробити, тому що Нормандський процес якийсь дивний. Я, наприклад, жодного документу Нормандського процесу не читав... Тобто, вони говорять, а в Мінську оформляють".

Кравчук вважає, що Мінський процес "можна залишити", лише докорінно його змінивши.

"Я думаю так: Мінський процес можна залишити, але треба його докорінно змінити, розширити, повноваження змінити і склад учасників змінити. Там не повинні бути ні "ДНР", ні "ЛНР". Не зрозуміло, чого вони там? Саме тому, що вони там, Росія і каже: що це в них громадянська війна, тому вони між собою не можуть домовитись. Ми повинні забрати у Росії мінський правовий майданчик для того, щоб вони не використовували Мінський процес проти України. Все останнє можна використати для розширення, можна перенести (переговори) – не обов'язково в Мінську, але немає значення де. Якщо там буде формат "Великої сімки" або формат "Великої двадцятки", або формат Будапештського меморандуму, розширений – я думаю, тоді ситуація зміниться", – відзначив Кравчук.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Охоплені вогнем": у штабі показали, як саме терористи "дотримуються" тиші – ФОТО

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Експерт: Ахіллесова п'ята путінського режиму – активи на Заході
Наступний матеріал
"З тобою в серці": в окупованому Севастополі влаштували флешмоб до Дня Прапора