dsnews.ua

Експерт: Ахіллесова п'ята путінського режиму – активи на Заході

  Урядам Європи і США пора по-справжньому зайнятися активами друзів Путіна, зазначив шведсько-американський економіст і дипломат, провідний міжнародний експерт з питань національних економік України, Росії та країн колишнього СРСР Андерс Ослунд

  "Влада президента Росії Володимира Путіна слабкіше, ніж здається. Більш того, фундамент його влади – клієнтські економічні зв'язки, які він старанно консолідував протягом життя цілого покоління, – перетворилися на головну загрозу його політичному виживанню. Причина проста – відсутність надійних прав власності в путінській системі корупційного капіталізму для "друзів" змушує великих російських чиновників і олігархів зберігати свої гроші за кордоном, причому в основному в юрисдикціях країн Заходу, які Путін так активно критикує", – наводить слова експерта видання LIGA.net.

  У своїй статті Ослунд вказує, що в умовах відсутності надійних прав власності багаті росіяни, в тому числі і друзі Путіна, знають, що єдиним безпечним місцем зберігання їх активів є зарубіжні країни. Завдяки повній конвертованості рубля і відсутності обмежень на відтік капіталу, вони перераховують свої доходи в податкові офшори. Цілком природно, це призвело до появи четвертого кола влади, над яким у Путіна немає контролю. Це ті самі податкові офшори, які до того ж перестали бути настільки ж безпечним місцем, яким вони колись були.

  "Після того, як Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей послабила банківську таємницю в Швейцарії і зачистила безліч податкових офшорів в невеликих острівних державах, залишилися тільки два великих напрямки – США і Велика Британія. В обох країнах дозволені анонімні перерахування валютних коштів, а власникам активів дозволено приховувати свою особистість. У США щороку десятки мільярдів доларів проходять через непрозорі банківські рахунки юридичних фірм, що сприяє відмиванню грошей", – пише економіст.

  На думку експерта, західні уряди не докладають по-справжньому серйозних зусиль для контролю над подібною діяльністю на своїй території. Більш того, хоча активи путінських друзів в США і Євросоюзі повинні бути заморожені, згідно з умовами санкцій, введених у відповідь на незаконну анексію Криму Росією, в реальності практично ніяких активів не знайшлося.

  "Хороша новина в тому, що новий закон, підписаний президентом США Дональдом Трампом 2 серпня, закликає до проведення протягом 180 днів глибокого розслідування щодо “високопоставлених зовнішньополітичних фігур і олігархів Російської Федерації”, в тому числі” їх подружжя, дітей, батьків, братів і сестер", а також належних їм активів", – підсумував Осланд.

  Попередній матеріал
  Обережніше з e-mail: в Україні зафіксовано нову хвилю кібератаки
  Наступний матеріал
  Кравчук: Формат Мінського процесу навіть під "нормандською парасолькою" не може зупинити війну
  Loading...

  Штаб АТО: Умисні підпали – нова тактика окупантів

  У Криму окупаційна влада РФ ув’язнила 19 активістів

  Експерт: Захід влаштовує поточний стан конфлікту на Донбасі

  Обстановка на фронті: Бойові дії поблизу Авдіївки тривали понад 10 годин

  Турчинов назвав незадекларовані агресором цілі навчань "Захід-2017"

  Гримчак: Рішення по Донбасу вже прийнято – Росія буде змушена вивести війська з ОРДЛО