Володимир Жириновський
Володимир Жириновський styler.rbc.ua

Коштом росіян підтримував "Гіві": ГПУ склала підозру Жириновському в фінансуванні тероризму

Розслідування встановило, що російський політик створив та очолив організовану групу, яка фінансувала "ЛНР" та "ДНР"

Генеральна прокуратура України підготувала повідомлення про підозру одіозному російському політику, лідеру Ліберально-демократичної партії Росії Володимиру Жириновському у фінансуванні тероризму. Про цей йдеться на офіційному сайті ГПУ.

Досудове розслідування встановило, що Жириновський у березні-квітні 2014 року створив та очолив організовану групу – до її складу увійшли деякі депутати Держдуми РФ, – яка фінансово підтримувала діяльність терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР" на сході України.

"За рахунок особисто внесеного майна та коштів, а також коштів, зібраних з громадян РФ, вказана група під керівництвом Жириновського, діючи, у тому числі, на прохання очільника терористичної групи "Сомалі" Толстих (позивний "Гіві"), упродовж 2014–2017 років здійснила постачання представникам цих злочинних формувань шести транспортних засобів російського виробництва з підвищеними прохідними та експлуатаційними можливостями, окремі з яких використовувались під час вчинення терористичних актів проти військових та правоохоронних підрозділів України, зокрема на території Донецького аеропорту", – мовиться в повідомленні.

За цим фактом щодо Жириновського склали повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 258-5 (фінансування тероризму) КК України.

Дивіться також фотогалерею на тему:

Убивство "Гіві": світлини з місця подій

/
Ліквідація "Гіві"
/
Ліквідація "Гіві"
/
Ліквідація "Гіві"
/
Ліквідація "Гіві"
/
Ліквідація "Гіві"
/
Ліквідація "Гіві"
/
Ліквідація "Гіві"

Попередній матеріал
Кабмін обмежив премії для держвиконавців Мін'юсту
Наступний матеріал
Нові київські тарифи у декілька разів перевищують тарифи по всій Україні
Loading...