ПАРЄ
ПАРЄ politeka.net

Комітет ПАРЄ підтримав українські правки до резолюції щодо "прощення" РФ – подробиці

  Правки, що просувала низка проросійських депутатів, відхилили переважною більшістю голосів

  Комітет з питань правил процедури ПАРЄ, який представлятиме в асамблеї проект змін до правил накладання санкцій, підтримав правки до документа, які роблять неможливим "прощення" Росії. Про таке повідомляє "Європейська правда".

  Як стало відомо, дві правки, що усувають головні ризики документа, були запропоновані групою депутатів ПАРЄ на чолі з українською делегацією. Натомість, правки, що просувалися групою проросійськи налаштованих депутатів, відхилено переважною більшістю голосів.

  Тепер відповідне рішення має затвердили пленарна зала під час розгляду резолюції. Утім, підтримка пропозиції в комітеті суттєво підвищує шанси на успіх голосування за неї.

  Зазначимо, що головна пропозиція стосується принципу голосування за санкційні рішення. Сама резолюція пропонує підвищити поріг голосування до 2/3 голосів (зараз – 1/2). Це суттєво ускладнює накладення санкцій на РФ. Натомість, українська поправка пропонує залишити правило 1/2 для низки санкцій, включно з позбавленням росіян права голосу.

  Ще одна пропозиція забороняє брати участь у роботі ПАРЄ парламентарям, які обрані на окупованих територіях, зокрема в Криму.

  Крім того, комітет рекомендує ПАРЄ підтримати норму, яка ініціює накладання на Росію додаткових покарань у разі якщо агресор, уникаючи санкцій, 2019 року знову не подасть список своєї делегації для участі в роботі Асамблеї.

  Як інформував 5.UA, Україна перегляне співпрацю з ПАРЄ, якщо з Росії знімуть санкції

  Попередній матеріал
  Українська фехтувальниця виборола "золото" Юнацької Олімпіади-2018
  Наступний матеріал
  Індекс паспортів світу: хто очолює топ і на якому місці український безвіз
  Loading...