Олександр Ткаченко
Олександр Ткаченко 24tv.ua

Коломойський намагався через Ткаченка захопити Одеську кіностудію – що з'ясували журналісти

  Читайте по-русски
  Держава могла втратити контрольний пакет акцій кіностудії

  Розслідувачі розповіли про ймовірну причетність менеджерів компаній олігарха Ігоря Коломойського до спроби захопити контрольний пакет Одеської кіностудії. На це вказують документи міжнародних провайдерів. Про це мовиться в розслідування "Слідство.Інфо".

  Йдеться про Pandora Papers – найбільший за всю історію витік конфіденційних документів. Відповідні дані оприлюднили журналісти у розслідуванні "Офшор 95". 

  Журналісти, дослідивши документи, стверджують, що Коломойський, імовірно, через Ткаченка намагався захопити акції Одеської кіностудії.

  "Документи міжнародних провайдерів вказують на причетність менеджерів компаній олігарха Коломойського до спроби захоплення контрольного пакета кіностудії на березі Чорного моря", – мовиться в повідомленні.

  У 2016 році тодішній генпродюсер каналу Коломойського Олександр Ткаченко отримав права на британську компанію-"оболонку" Big Boom LTD. Причому – у подарунок.

  "Буквально через тиждень компанія Big Boom LTD змінила назву на Cinema Love LTD і придбала "Фонд розвитку кіномистецтва" у PUNTA CRESCENT LIMITED, що належить компанії Тетяни Тарути – дочки бізнесмена Сергія Тарути. Так, Ткаченко отримав чверть акцій Одеської кіностудії", – стверджуть розслідувачі.

  Ціну в угоді не вказують, натомість Ткаченко запевнив, що "умови угоди є комерційною таємницею". Інтереси Ткаченка у "Фонді розвитку кіномистецтва" він доручив представляти В'ячеславу Мієнку, тодішньому заступнику гендиректора "1+1" з правових питань.

  Ткаченко запевнив, що рішення "базується на особистій довірі до мого адвоката, та це жодним чином не має відношення до позиції заступника гендиректора з правових питань в "1+1 медіа".

  Довідка. Ключовим бенефіціаром "1+1 медіа" є олігарх Ігор Коломойський.

  Журналісти "Слідство.Інфо" нагадують, що 2019 року, коли Олександр Ткаченко проходить в уряд, В'ячеслав Мієнко стає директором з питань комунікації з органами влади "1+1 медіа".

  Тоді Мієнко стає членом наглядової ради Одеської кіностудії, а Анна Савченко (партнерка та директорка його компанії Smart Solutions) – членкинею ревізійної комісії тієї ж кіностудії.

  "У наглядовій раді в цей час з'являються й інші працівники фірми Мієнка", – стверджують журналісти.

  У 2017 році директором Одеської кіностудії стає Андрій Осіпов, адвокат із Волині, що з 2016 року був виконавчим директором компанії Smart Solutions Мієнка, що вела справи фірми Ткаченка.

  "Оскільки компанія Smart Solutions була моїм юридичним радником, адвокати Smart Solutions увійшли до керівних органів та антикризової команди по впорядкуванню діяльності Одеської кіностудії. Зокрема, серед них Анна Савченко та Андрій Осіпов", – пояснив Ткаченко.

  Журналісти стверджують, що держава могла втратити контрольний пакет акцій кіностудії.

  "Саме за Осіпова, колишнього працівника Мієнка, Одеська кіностудія подала позов до Мінкульту, внаслідок якого держава могла втратити контрольний пакет акцій кіностудії. Однак суд відмовив у позовних вимогах", – йдеться у розслідуванні "Слідство.Інфо".

  Ткаченко на питання, чи погоджував текст позову, відповів: "Ні".

  У 2018 році партнером Ткаченка по Одеській кіностудії став забудовник Андрій Вавриш. Він підтвердив зацікавленість у побудові житла "для знімальних груп" на території Одеської кіностудії.

  "При отриманні доходу – кошти будуть показані в декларації, відповідно до вимог законодавства", – заявив Ткаченко.

  Він також вказав, що сума договору є "комерційною таємницею".

  "Наразі така угода для Ткаченка може вказувати на те, що банкір Морозов, ймовірно, номінальний власник долі Ткаченка на час "конфлікту інтересів", – припустили журналісти.

  Як повідомляв 5.UA, 3 жовтня 2021 року розслідувачі "Слідство.Інфо" опублікували фільм "Офшор 95", де мовиться про бізнес Зеленського і його оточення. Зокрема розслідувачі з'ясували, що офшорна мережа "кварталівців" могла отримувати від компаній Ігоря Коломойського мільйони через кіпрську філію "ПриватБанку". Через неї, за версією правоохоронців, олігарх відмивав гроші з банку. Мовиться про понад 40 мільйонів доларів. 

  Попередній матеріал
  Кулеба розповів, які теми Україна хоче обговорити в рамках "нормандського процесу"
  Наступний матеріал
  "Надихнути на нові досягнення": український баскетболіст-чемпіон показує майстер-класи школярам у маленьких містах
  Loading...

  Справа паливного картелю "Укрнафти": у суді вимагають заборонити використання доказів НАБУ (оновлено)

  Є мета створити картинку і розібратися з опозицією, а з олігархами будуть дружити – Загребельська

  Як Бєня олігархів поборов та піднімемо податки на прохання народу – Мирослав Гай у "Час Ч"

  Справа монополії Коломойського: активісти влаштували перформанс біля суду – включення

  Уринотерапія від ДБР для ваших очей та вух – "Час Ч"

  "Деолігархізація" від Зеленського: Арахамія та кілька міністрів зустрілися з Коломойським і Суркісом – фото