Санкції проти Росії
Санкції проти Росії dt.ua

Климпуш-Цинцадзе про підсумки саміту НАТО: Йдеться про неприпустимість втручання РФ у членство України в Альянсі

Росії не вдалася гра проти України щодо просування до НАТО

Про таке в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Політики підбила підсумки саміту НАТО та назвала деякі моменти, які додалися у ставленні країн-членів Альянсу до України: "Із позитивів. Підсумком саміту для нас є відчуття, що ще більша кількість країн-членів Альянсу, які глибоко почали усвідомлювати те, що Україна потрібна Альянсу як країна-член. Тобто не просто, що вона має бути колись членом НАТО, коли ми зобов'язалися. А крім того, така достатньо теж нова тенденція, багато-хто з країн-членів почав говорити про те, що нам потрібно прискорювати процес входження України та Грузії до Альянсу. Думаю, що попри всі перешкоди, які чиняться і окремими країнами-партнерами, зокрема, Угорщиною, і безумовно чиняться Російською Федерацією в різних країнах через різні суспільства, через політичні еліти окремих суспільств і в окремих столицях, думаю, все одно ця гра Росії не вдалася проти України".

Климпуш-Цинцадзе також сказала, що саме набула Україна за підсумками саміту: "По-перше, нам підтвердили, що є важливо, – і якщо комусь здається, що це просто апріорі робиться, то просто не вірте – нам підтвердили так звану "мову Бухаресту", що Україна і Грузія будуть членами НАТО і двері для них залишаються відкритими. Що це є суверенне право однієї чи іншої країни прийняти рішення щодо того, чи вона хоче подавати заявки на членство і відповідне рішення лишається за виключно членами Альянсу, а не за якоюсь третьою стороною, що неоднозначно вказує на неприпустимість втручання Російської Федерації до цього процесу".

Крім того політик додала, що знову ж таки Альянс чітко і недвозначно називав РФ винною у війні на території України. "Більше того йдеться і про Грузію і Молдову і необхідність виведення російської військової присутності з усіх цих країн. Очевидно, йдеться про неприпустимість і неоднозначне несприйняття і не підтвердження російського статусу Криму. І, звичайно, що це для нас всі ці речі та єдина позиція Альянсу для нас вони є надзвичайно важливими".

Саміт НАТО за участі України: хто з ким мав зустрічі та хто кому тис руку – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Кличко розповів, для кого проїзд у громадському транспорті залишиться безкоштовним
Наступний матеріал
Кримського блогера Рамазанова випустили з Сімферопольського СІЗО
Loading...

Рішуча підтримка і жодного натяку на втому від України: підсумки другого дня саміту НАТО – головні заяви

"Абсолютно довірлива розмова": Порошенко розповів, про що саме говорив із Трампом

Контроль за кордоном та виведення військ РФ: у НАТО обговорили майбутнє миротворчої місії на Донбасі

Порошенко за підсумками саміту НАТО: Є чітка спільна позиція, що "Північний потік-2" загрожує енергетичній безпеці Європи

Підсумки саміту НАТО: спілкування з представниками ЗМІ Петра Порошенка – відео

Стало відомо, про що говорив Порошенко з Макроном