5.ua

Кличко: я йду в президенти. ВР 24.10.13 [відео]

  Ці активісти вважають певні законопроекти сміттям. Більшість і опозиція приблизно так само взаємооцінюють законодавчі ідеї щодо долі Юлії Тимошенко. Автор одного з законопроектів, позафракційний Міщенко, сидить у кулуарах – його ідеї щодо вивезення Тимошенко за кордон не оцінили.

  Сергій Міщенко, позафракційний: «Немає – осьо порядок денний – немає. Мене навіть не запросили на вчорашній комітет».

  Головував у тому комітеті батьківщинівець Кожем’якін.

  Андрій Кожем’якін, «Батьківщина»: «Я запитав: дайте текст Лабунської і Міщенка – його не було. Так шо ухвалювати без тексту? Я закрив засідання».

  Захисник Тимошенко – Власенко – вже не депутат, але у Раду тепер щодня ходить. Законопроект Міщенка узагалі вимагає відкликати. Лідер фракції анонсує новий законопроект, який таки написала опозиція. Поданий за підписом трьох: Яценюка, Кличка і Тягнибока. Пропонують індивідуальну амністію екс-прем’єру.

  Арсеній Яценюк, лідер фракції «Батьківщина»: «Пропонуємо партії регіоналів ухвалити в першому читанні, провести переговори і далі підписати прямо в сесійній залі під аплодисменти».

  Володимир Макеєнко, народний депутат, ПР: «Внесений сьогодні. Чому не вчора, позавчора? Вони не думали, що Юля вийде. А виїде в Берлін і скаже: ну-ка, хлопці, сюди!.. Нам теж дістанеться, але їм першим!»

  Володимир Рибак, голова Верховної Ради: «Тимошенко хворіє і її треба лікувати, і ми повинні їй допомогти. Тому я розберусь, що там було в комітеті – і після 12.30 я поставлю ці два закони, тут, в сесійній залі, і ми розглянемо це питання».

  Спікер каже про два проекти – позафракційних Міщенка і Лабунської. Про третій – опозиційний – ще подумають.

  Анжеліка Лабунська, позафракційна: «Є якась гра і каждий чекає, у кого нерви здадуть...»

  Нерви здали в ударівців – рушили до трибуни. Поки хтось десь думає про Тимошенко – запідозрили: Кличка можуть позбавити змоги балотуватися в президенти. Більшість править Податковий кодекс. Ударівці відчувають підступне через норму, за якою той, хто має право на проживання в іншій країні, там же й платить податки, тому, фактично, вважається не  громадянином України.

  Віктор Чумак, народний депутат, «УДАР»: «Вона звучить, що якщо людина має посвідку на проживання за кордоном – вона вважається також, що не проживає за кордоном».

  Віталій Хомутиннік, народний депутат, ПР: «Віталій Кличко – громадянин країни і має ПМЖ за межами? Я ж цього не знаю... Зможуть зняти чи не зможуть зняти... Це ж стосується сугубо податкових питань».

  Автор поправки – батьківщинівець. Лідер фракції Яценюк рушає до сіпкера:

  Арсеній Яценюк, лідер фракції «Батьківщина»: «У нас серйозна ситуація, пройшло фальшування».

  За ним Віталій Кличко і собі гайнув у президію. Силою переконання – спікер рушає на чергові перемови, інших  відправляє дух перевести.

  Володимир Рибак, голова Верховної Ради: «Ідіть, чайку попийте...»

  Чаювання затягнулося. Анонсоване до обіду – перенесли на вечір. Але чи з’явиться настрій вирішувати проблему ув’язненого екс-прем’єра – самі вже не знають.

  До вечора настрій з’явився розглянути законопроекти щодо долі Тимошенко вже в листопаді. До цього часу продовжать з’ясовувати – хто кого більше боїться.

  Володимир Олійник, народний депутат, Партія регіонів: «Або ви категорично проти підписання цієї угоди, і в такий спосіб хочете її зірвати, або ви сьогодні не хочете, щоб Юлія Тимошенко лікувалася, бо ви сьогодні боїтеся, що вона вийде на волю, і вам прийдеться там, в Німеччині, їй подивитися в очі».

  Арсеній Яценюк, голова фракції «Батьківщина»: «Віктор Янукович не хоче підписувати угоду із Європейським союзом. Віктор Янукович шукає будь-які засоби, як перекласти відповідальність зі своїх плеч на будь-кого іншого. Партія регіонів так боїться Юлії Тимошенко, що навіть з жахом не може подумати про те, що вона вийде на свободу».

  Віталій Кличко, тим часом, скористався парламентською трибуною для оголошення.

  Віталій Кличко, голова фракції «УДАР»: «У зв'язку з тими брудними махінаціями, які відбуваються в парламенті з текстами законів, до яких мають відношення провладні депутати, я хочу заявити, що цим мене не залякати і не зупинити. І щоб покласти край всіляким спробам розправитись зі мною, як з можливим кандидатом, я хочу заявити: я балотуюсь в президенти».

  Ольга Сніцарчук, Ірина Герасимова, Юрій Усік і Ян Доброносов, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Післязавтра – 125-та річниця народження Нестора Махна [відео]
  Наступний матеріал
  Місто Українськ: наслідки експерименту із безкоштовним наданням покинутого житла [відео]
  Теги:
  Loading...