Павло Клімкін
Павло Клімкін 5 канал

Клімкін розповів, як Москва вносить деструктив у Мінські переговори

Через незмінну позицію представників Кремля за столом переговорів не вдається досягти прогресу у Мінських переговорах

Головно через блокування з боку представників Кремля не дала результатів зустріч Тристоронньої контактної групи у Мінську, що пройшла 12 квітня. Про це заявив журналістам міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає "5 канал".

Голова українського МЗС нагадав, що 29 березня українська сторона запропонувала встановити тишу і припинити вогонь напередодні Великодніх свят. Однак останні дві доби засвідчили – бойовики не виконують домовленості про припинення вогню.

Представники ОБСЄ й досі не мають доступу до гарячих точок у Луганській та Донецькій областях, а за столом переговорів у Мінську позиція представників Москви є деструктивною.

"Коли воно блокується свідомо, то які можна побачити плюси? Я завжди очікую, що хоча б мінімальні кроки з безпеки і звільнення заручників будуть здійснені, але воно постійно блокується. От для нас всіх насправді це дуже світле свято, тому це й була ініціатива Президента з 1 квітня якимось чином просуватися до безпеки. Проте яка безпека, коли в нас одну ніч 80 обстрілів, іншу – 60?" – зазначив Павло Клімкін. 

Як інформував 5.UA, 12 квітня у Мінську відбулось засідання Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на сході, на якому обговорили низку важливих питань економічного, гуманітарного та безпекового блоку. Українським дипломатам у гуманітарній підгрупі вдалося досягти залучення українського омбудсмена до процесу верифікації списків заручників.

Крім того, заступник голови ВР Ірина Геращенко надвечір розповіла про "крихкі просування" щодо звільнення заручників. 

Попередній матеріал
Політтехнолог пояснив, чому окуповані території ще більше віддалилися від України
Наступний матеріал
Унаслідок ухвалення закону про ринок електроенергії може зрости ціна для кінцевих споживачів – експерт
Loading...

Переговори у Мінську: Геращенко розповіла про "крихкі просування" щодо звільнення заручників

Засідання ТКГ у Мінську: Оліфер розповіла, про що вдалося домовитися дипломатам

На додачу до "Мінська": Євродепутат Гармс виступає за введення на Донбас миротворців ООН