Павло Клімкін
Павло Клімкін 5 канал

Клімкін: Росія неспроможна вести проти Заходу відкриту війну

Остаточна мета агресора - зруйнувати Захід і трансатлантичну цивілізацію як явище

Популярна ідея "вести з Росією рівноправний діалог", яку на Заході багато хто вважає комфортною, може привести ці країни до прикрих розчарувань. Про таке заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін у своїй статті до 100-річчя дипломатичної служби України, передає прес-служба МЗС.

"Росія не може бути рівною Заходові, оскільки наразі не хоче й не здатна грати за загальноприйнятими правилами. Вона бачить себе домінуючою силою, яка має право і на свою виключну зону впливу, і на боротьбу без правил у будь-якій точці світу. Наскільки швидко Захід усвідомить цю нову парадигму — велике питання. Коли це усвідомлення стане керівництвом до дії — питання ще більше", - відзначив Клімкін.

Водночас, будучи неспроможною вести проти Заходу відкриту війну, Росія користується гібридними методами, наголошує очільник МЗС.

"Разом із тим, проти України вона веде одночасно і воєнну, і гібридну агресію. І в цьому сенсі наша перемога й успіх українського проекту як демократичного європейського суспільства є фундаментальним тестом на здатність Заходу залишатися самим собою, бути вірним власним цінностям і надалі виступати рушійною силою сучасного світу", - переконаний міністр закордонних справ.

Утім, він додає: "Саме тепер хоча б частина західної спільноти стала нарешті розуміти, що Росія почала системну гру проти демократичних інститутів та інституцій, на яких західний світ власне й заснований, і що кінцева її мета — зруйнувати Захід і трансатлантичну цивілізацію як явище". 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"В очах людей – сльози та відчай": що побачив Порошенко на лінії окупації Росією Південної Осетії – фото

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
В обхід ОРДЛО: у Гройсмана анонсують добудову підвідного газогону до Авдіївки
Наступний матеріал
"Тримайте носики у теплі": в Україну повертаються похолодання та сніги
Loading...