Придністров'я Військова панорама

Клімкін пояснив, чим небезпечні сховища боєприпасів РФ у Придністров'ї

  За словами міністра, Україна і Молдова спільно працюватимуть над усуненням загрози російського сховища в Колбасній

  Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголошує, що російське сховище боєприпасів у селі Колбасна, що в Придністров'ї, створює фундаментальну безпекову й екологічну загрозу для України та Молдови.

  Про це глава МЗС України сказав на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Молдови Тудором Уляновскі, пише УНІАН.

  Міністр зазначив, що провів зі своїм молдовським колегою детальні переговори "по всьому спектру як двосторонніх відносин, так і щодо нашого європейського порядку денного".

  "Але головний акцент... полягає в тому, що в нас спільне минуле, спільні виклики в сенсі захисту нашої територіальної цілісності й суверенітету, і – я абсолютно впевнений – спільне європейське майбутнє", – сказав Клімкін.

  "Обидві наші країни страждають від російської агресії і від російської присутності. Ми послідовно працюємо на всіх міжнародних майданчиках, і також у контексті звільнення Придністров'я від російської присутності. Маємо перші, хоча й дуже слабкі, позитиви в тому сенсі, що хоча б з Придністров'я зараз їхатимуть машини з нормальними номерними знаками. Це, на жаль, не означає, що провокації, які ми маємо з території Придністров'я, припиняться, оскільки, в тому числі, з території Придністров'я з боку Росії здійснюються спроби дестабілізації України", – заявив Клімкін.

  За словами міністра, країни спільно працюватимуть над усуненням загрози російського сховища в Колбасній, де зберігаються боєприпаси, в тому числі зовсім непридатні.

  "І це фундаментальна загроза для обох країн. Це безпекова загроза, і в сенсі боєприпасів, і в сенсі присутності російських військ, і сенсі фундаментальної екологічної загрози", – наголосив Клімкін.

  Довідково: Колбасна – село в Рибницькому районі Молдови (невизнана республіка Придністров'я), в якому діє пункт пропуску через державний кордон України "Домниця". Військові склади в селі Колбасна були створені в 1940-х роках. У радянський час 1411-й артилерійський склад боєприпасів був стратегічним арсеналом західного військового округу СРСР, але основну частину боєприпасів сюди завезли після виводу радянських військ із території колишньої НДР, Чехословаччини та інших європейських країн.

  Станом на 2000 рік обсяги озброєнь і боєприпасів, що належать Росії, в Придністров'ї становили близько 42 000 тонн.

  З 2000 по 2004 рік звідси було вивезено чи знищено на місці близько 50% озброєнь, військової техніки і боєприпасів. На складі, за різними оцінками, залишилося від 19 000 до 21 500 тонн боєприпасів: снаряди, авіабомби, міни, гранати, патрони об'ємом 2500 залізничних вагонів. З них 57% – прострочені для використання і транспортування.

  Попередній матеріал
  НАБУ відкрило кримінальне провадження проти заступника голови Служби зовнішньої розвідки
  Наступний матеріал
  Підконтрольний Кремлю суд на місяць "пом'якшив" вирок українцю Балуху
  Loading...

  Клімкін відреагував на інформацію про обмін Сенцова на засуджених у США росіян-злочинців

  Клімкін розповів, скільки українців нині перебувають у Росії

  МЗС України вже надіслало Росії ноту про припинення "дружби" – Клімкін

  Припинення договору про дружбу з РФ: брифінг Павла Клімкіна – відео

  Щоб не нашкодити власній позиції: в України є чіткий план перегляду договорів з РФ – Клімкін

  Кремль хоче розчленувати та федералізувати Україну – Клімкін