Павло Клімкін
Павло Клімкін 5 канал

Клімкін: Категорично проти цькування та звинувачень угорців у сепаратизмі

  Очільник МЗС України стурбований порівнянням угорців, які отримали друге громадянство, зі злочинцями, які борються проти України

  Міністр закордонних справ Павло Клімкін категорично засуджує публікацію списку українських чиновників, які отримали угорські паспорти, на сайті "Миротворець". Про таке він заявив на спільній прес-конференції з головою товариства угорців України Василем Брензовичем, передає "Європейська правда".

  За словами Клімкіна, робота в державних структурах осіб з подвійним громадянством прямо заборонена законом. Водночас, на думку міністра, те, як були поширені списки порушників, є неприйнятним.

  "Ми всі прекрасно розуміємо, що закони треба виконувати. У нас є стаття 19 закону "Про громадянство", а також стаття 19 закону "Про державну службу". Всі це прекрасно розуміють, і тут питань нема. Але я категорично проти, щоб показувати на угорців пальцем як на зрадників, або цькувати угорців, або звинувачувати їх в сепаратизмі", – зазначив Клімкін.

  Він також окремо зауважив: перелік українських угорців представлений на сайті, що містить список осіб, причетних до агресії проти України.

  "Мене турбує, що з’являється порівняння угорців, які отримали друге громадянство, і злочинців, які борються проти України. Ми маємо чітко сказати, що це не одне й те саме", – відзначив міністр.

  Клімкін запевнив: джерело походження опублікованих даних йому не відоме.

  Крім того, міністр закордонних справ України наголосив: публікація відповідного списку шкодить іміджу України. "Наша країна виглядає в очах угорців як така, що не толерує угорську меншину", – пояснив Клімкін.

  Довідково: на початку жовтня на сайті "Миротворець" оприлюднили список держслужбовців і чиновників Закарпатської області, які отримали паспорти Угорщини. До переліку увійшло понад 300 прізвищ посадовців.

  Згодом МЗС Угорщини викликало "на килим" українського посла. Одне з питань, які мали обговорити в дипломатичних колах - оприлюднення на "Миротворці" інформації про подвійне громадянство кількасот українських чиновників. 

  Попередній матеріал
  Порошенко звільнив Полторака з військової служби
  Наступний матеріал
  Марш військової техніки: чим легендарна 95-та бригада порадувала мешканців Житомира
  Loading...