З'їзд партії "Слуга народу"
З'їзд партії "Слуга народу" фото Макс Левін

Хто очолює групи впливу в монобільшості та тисне на депутатів – Скороход назвала прізвища

Читайте по-русски
Нардепи "Слуги народу" поділені на підгрупи по 15-17 чоловік, роботу яких координують заступники голови фракції

Прийняття рішень, обговорення законопроєктів із депутатами в моноблоку "не можна назвати дієвими, бо дискусії між ними як такої не відбувається". Про це в ефірі "Час: Online" на "5 каналі" розповіла депутат Анна Скороход, яку напередодні виключили зі "Слуги народу".

Політик підкреслила, що на депутатів монобільшості найбільше всього тиснуть з ОП. На рішення фракції "Слуга народу" в парламенті також безпосередньо впливає сам президент Зеленський.

"З Офісу президента надходять вказівки. І на фракції в нас не один же заступник. Щодо проблемних питань, коли законопроєкти не хочуть голосуватися, проводиться фракція (засідання фракції – 5.ua), на фракцію з'являються і з Офісу президента, і з Кабміну, і сам президент".

Вона додала, що в партії існує внутрішній чат, через який надходять вказівки, за яким законопроєктом як треба голосувати. Адмініструють його Давид Арахамія (голова фракції "Слуга народу" – 5.ua) і Олександр Корнієнко (перший заступник голови фракції – 5.ua).

"Нас усіх поділили по 15-17 чоловік у підгрупи. На кожній стоїть заступник голови фракції, який цю групу координує", – сказала вона, додавши, що мають вплив або "легкий тиск, як то кажуть", заступники фракцій, "але вони в такому виключно опитувальному процесі задіяні".

Верховна Рада
Верховна РадаFacebook / Верховна Рада

"Як таких, обговорень… Не можна назвати, що вони дієві. Тому що коли щодо проблемних законопроєктів збирається фракція і починають ставитися питання, на які не знаходиться аргументованої відповіді, або коли прем'єр-міністр не може пояснити, чому саме така точка зору, а казати, що помідор червоний, тому що він не зелений – це не запевняє голосувати за той чи інший законопроєкт", – каже Скороход.

Ще коли Скороход виключили з фракції, вона заявила, що зе-депутати отримують гроші в конвертах – по 5 тисяч доларів (Скороход заявила, що у "Слузі народу" дають "зарплату" в конвертах – 5.ua). За її словами, це була "одноразова акція".

"Може, я чогось не знаю, але на той момент це була одноразова акція", – уточнила Скороход. Вона додала, що президент знає про таку практику.

"Йому з усіх джерел про це говорять. Я не знаю, наскільки він сприймає це", – зауважила депутат.

Крім того, на питання про те, скільки депутатів від політсили знаходяться під впливом Ігоря Коломойського, Скороход відповіла:

"Я не можу сказати, що така от кількість знаходиться під впливом пана Коломойського. Також можна розділити (депутатів від монобільшості – 5.ua) на людей Рената Ахметова і на Авакова, і ходять чутки, що й на Калетника, і ще якісь прізвища", – зазначила депутат.

І акцентувала: "Безпосередній вплив має Офіс президента".

Вона також зауважила, що більшість депутатів моноблоку не читають законопроєкти, за які вони голосують, а лише виконують функцію "натискачів зеленої кнопки" за вказівкою керівників партії. Однією з причин є відсутність досвіду і необхідних знань. 

Попередній матеріал
Шопінг-полювання, або Як в Україні готуються до "чорної п'ятниці" – сюжет
Наступний матеріал
Відправляли в окупований Крим: поліцейські припинили незаконний видобуток надр на Херсонщині
Loading...

Судимий за зґвалтування: з партії "Слуга народу" виключили вже третього депутата

"Медовий місяць закінчився": близько чверті українців негативно ставляться до діяльності президента Зеленського – соцопитування

Убивство майданівця Вербицького: "слуга" Литвиненко в ті дні часто зв'язувався з фігурантом справи

Нардеп від "Слуги народу" був засуджений за групове зґвалтування – оприлюднено вирок

"Ми їх тра*немо, як слід": Арахамія розповів, як проводитиме виховну роботу з "рєшалами з Києва"

Разумков прокоментував запис розмови "слуг" із криворізькою поліцією