5.ua

Хроніка подій у Верховній Раді за 20 березня

  Декларація про боротьбу за звільнення України, гарантії прав кримськотатарського народу та законопроект про тимчасово окуповані території - це ті питання, які сьогодні в парламенті розглядали народні обранці. До речі - жодних голосів за такі рішення від комуністів - небуло.

  Чи не кожний парламентський день нині починається із хвилини мовчання. Цього разу депутати вшанували загиблого українського вояка у Криму. Зібралися - передусім заради питання кримського. Пункт перший - Декларація про боротьбу за звільнення України. Нею нагадують: Україна анексію Крима - не визнає.

  Олександр Турчинов, голова ВР: "Уперше після Другої світової війни цинічно перемальовуються кордони.. закликаємо міжнародне товариство не визнавати анексію. Крим - український!"

  Пункт другий – гарантії прав кримськотатарського народу у складі України. Україна визнає Меджліс як повноважний орган і доручає уряду розпочати процес приєднання країни до декларації ООН про права корінних народів.

  Мустафа Джемілєв, "Батьківщина": "Ми не выставили свою Родину на продажу. Ми четко сказали: кримскотатарский народ видит свое будущее, как Автономия в рамках Украинского государства".

  У пункті третьому йдеться про тимчасово окуповані території. Такою вважатимуть Крим. Законопроект про правовий режим і права і свободи громадян на окупованій території вже почали розробляти, остаточно мають затвердити наступного тижня. В ньому пропишуть і економічну діяльність на українському півострові. За співпрацю з окупантами передбачать відповідальність.

  Сергій Соболєв, в.о лідера фракції "Батьківщина": "Це перший законопроект в історії України який визнає страшну річ - у нас є окуповані території, але в ньому прописується, що громадяни матимуть право на пенсії, соцвиплати – всі ті самі права, які мають громадяни України".

  Від комуністів за усе це знову - нуль голосів. Більшість присутніх регіоналів голосують за.

  Однак, відхід із СНД і візовий режим з Росією - емоціями називає регіонал Мірошниченко і говорить що, геть обривати дипломатичні взаємини - не варто.

  Юрій Мірошніченко, ПР: Це рішення емоційні, можливо треба би було залучати експертів і партії регіонів також. Якщо ми внутрішньо визнали, що Крим не наш - то це логічно, якщо ж ми ще хочемо зберегти Крим то не варто.

  Борис Тарасюк, "Батьківщина": "Канали для дипломатичних зв’язків, все ж треба лишати".

  Поки рада Кримом займається - свободівці ведуть спілкування зі своїм колегою, який оскандалився на весь світ - силою вимагаючи заяви про відставку керівника держканалу. Знаходять час і на перепалку. Після перемов свободівець Мірошніченко - вибачається, але - специфічно.

  Ігор Мірошніченко, "Свобода": "Вибачте, але я в останнє вибачаюся перед негідниками".

  депутатський мандат - сам складати не планує. допомогти іншим позбутися мандатів, взялися у раді. питання щодо депутатів-зрадників - адресують Генпрокуратурі.

  Ірина Геращенко, "УДАР": "Царьов, Колесніченко Янукович-молдоший! Вимагаємо порушити кримінальні справи!!! І нехай їдуть у Держдуму обиратися!"

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік і Ян Доброносов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У ДАІ Києва закликають автомобілістів паркуватися за правилами
  Наступний матеріал
  Підписання політичної частини Угоди про асоціацію є кроком до членства України в ЄС - Яценюк
  Теги:
  Loading...