"Спутнік V"
"Спутнік V" Shutterstock

Харківська "Біолік" хоче зареєструвати в Україні російську вакцину "Спутник V" – документ

Читайте по-русски
Раніше про заявку фармкомпанії стало відомо від Віктора Медведчука

Із заявкою про реєстрацію російської вакцини від коронавірусу "Спутник V" до Міністерства охорони здоров'я України звернулася харківська фармацевтична компанія "Біолік".

Документ, який спрямували до відомства ще 31 грудня, оприлюднили сьогодні на сайті фармацевтичної компанії. У ньому зазначено, що заявник – як юридична компанія "Біолік" – несе відповідальність за якість, безпечність та ефективність лікарського засобу.

"У зв'язку з численними запитами Адміністрація АТ "БІОЛІК" повідомляє, що 31.12.2020 р. на адресу МОЗ України ми дійсно відправили ​​Заявку про державну реєстрацію лікарського засобу – вакцини Гам-КОВІД-Вак, комбінованої векторної вакцини для профілактики коронавірусної інфекції, викликаної вірусом SARS-CoV-2, виробництва ФДБУ "НДЦЕМ ім. М.Ф. Гамалії, МОЗ РФ", – йдеться у повідомленні.

Про прохання харківської фармкомпанії зареєструвати російську вакцину раніше повідомляв голова політради проросійської партії "Опозиційна платформа – за життя", кум Путіна Віктор Медведчук. У Росії після цього заявили, що готові дозволити виготовляти "Спутник" в Україні та випробовувати його комбінацію з британською вакциною AstraZeneca.

Втім, головний санітарний лікар Віктор Ляшко заперечив цьому. Запевнив, що російську вакцину в Україні не використовуватимуть, позаяк вона ще не пройшла третьої фази клінічних досліджень, а отже не доведено, що безпечна для людей.

Нагадаємо, Київ очікує на поставки вакцини від китайської компанії "Сіновак". Контракт підписали на отримання 1,9 млн доз препарату. Він вважається ефективним на 97%. Крім того, Україна повинна отримати 8 млн доз вакцини в межах механізму COVAX.

Попередній матеріал
У Запоріжжя везуть найбільший плавучий кран Європи: будуватиме міст через річку
Наступний матеріал
Глава Боснії та Герцеговини пообіцяв повернути подаровану Лаврову ікону – але не Україні
Loading...