РНБО

Хакерські атаки на енергетичні компанії в Україні спланували у Кремлі – РНБО

  У відомстві наголошують, що є всі ознаки участі російських програмістів у розробці різних хак-систем

  Підготовка й розробка програм для хакерських атак на українські компанії була спланована в Росії. Про це повідомив керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО України Валентин Петров, передає прес-служба відомства.

  Петров переконаний, що підготовка хак-атак була спланованою і тривала щонайменше півроку.

  "Це був процес, що тривав не менше півроку, внаслідок якого було уражено не лише українські енергетичні компанії - це була лише верхівка айсберга - були уражені також ряд інших великих підприємств, а також один з національних телеканалів", - зауважив експерт.

  Зазначається, що сліди хакерських атак, які були здійснені на українські енергетичні підприємства, ведуть до російських серверів, "та є всі ознаки участі російських програмістів у розробці різних систем для цього".

  На підтвердження Петров називає той факт, що вірус було підготовлено та запущено саме з території РФ свідчить факт, що часові налаштування на комп'ютері, на якому створили цей вірус, збігаються з часовим поясом Москви і Санкт-Петербургу.

  Дивіться такожТурчинов: Росія активізує ще один елемент "гібридної війни" – кібершпіонаж

  Крім того, за словами Петрова, прообраз того вірусу, який застосовувався проти енергетичних компаній України 2007 року, активно поширювався на одному з комп'ютерних форумів росіянином.

  "Він поширював на спеціалізованому форумі програму, яка пізніше стала вірусом для ураження українських компаній. Тобто, за створенням і походженням цього вірусу стоїть російський громадянин", - сказав Валентин Петров.

  "Росія сьогодні прагне відновити свою геополітичну велич, і тому вона вимушена вдаватись до різноманітних асиметричних способів, зокрема, до пропаганди та кіберзагроз. Ті події, які відбулися в Україні, спрямовані насамперед не проти України, це - демонстрація потенційних можливостей Росії для Заходу", - наголосив Петров.

  "Атаки на енергетичні компанії - це тривожний дзвінок для нас, але ще більше тривожний дзвінок для країн Європи та тих країн, де інформаційні технології набагато краще розвинені, ніж в Україні", - зауважив він.

  Нагадаємо, 8 червня в Україні створили Національний центр кібербезпеки.

  Як повідомляв 5.ua, 27 липня Білий дім назвав найбільші кіберзагрози, список очолила Росія.

  Попередній матеріал
  Нацбанк визнав неплатоспроможним державний банк
  Наступний матеріал
  Один із фігурантів "газової справи" Онищенка пішов на співпрацю зі слідством – НАБУ

  Білий дім назвав найбільші кіберзагрози: список очолила Росія

  Турчинов: Росія активізує ще один елемент "гібридної війни" – кібершпіонаж

  В Україні створили Національний центр кібербезпеки

  У Харкові випустили перших кіберполіцейських