Петро Порошенко
Петро Порошенко фото Європейська солідарність

"КДБ переграє КВН": Порошенко назвав п'ять "червоних ліній" для Зеленського

Читайте по-русски
Лідер "ЄС" застеріг чинного президента від бажання попри що зустрітися із Путіним

П'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко назвав п'ять "червоних ліній" для чинного глави держави Володимира Зеленського у врегулюванні питання Донбасу. Про це повідомляє прес-служба політсили.

"Неприпустимість будь-якої ревізії конституційно закріпленого європейського та євроатлантичного курсу України – це перша "червона лінія", порушувати яку категорично неприйнятно, як би не кортіло зустрітися з Путіним", – наголосив Порошенко.

Ще одна "червона лінія", за його словами, – це неприпустимість поступок щодо національної української ідентичності – рідної мови та церкви.

"Ці свої мрії Путін знову повторив не далі як минулого тижня. І, дивіться, синхронно з цим активізувалися "слуги", які знову намагаються піддати ревізії мовне законодавство", – звернув увагу лідер "ЄС".

Третя "червона лінія", на яку вказав п'ятий президент – це проведення "виборів" на непідконтрольних Києву територіях Донбасу до повноцінного відновлення контролю. Такими ж неприйнятними є і будь-які в питанні тимчасово окупованого Криму – включно із постачанням води.

"Відповідальність за забезпечення водою має нести російська окупаційна влада, аж поки півострів не повернеться під суверенітет України", – наголосив він.

І остання "червона лінія" – жодних пробачень Путіну за російську агресію.

"Судові позови і справи мають і далі бути в пріоритеті для притягнення Кремля до відповідальності. Скільки б років не пройшло, Москва повинна відповісти за вбивства українців і порушення норм міжнародного права. Злочини Путіна перед Україною не мають терміну давності. Шкода, що з 2019 року Зеленський не подав жодного нового позову", – зазначив Порошенко.

Він також застеріг Зеленського від поспішного бажання попри що зустрітися із президентом країни-агресора.

"Путін одержимий імперською ідеєю, дуже хитрий і досвідчений хижак. Квиток до Путіна коштує виконання передумов або взяття на себе певних зобов'язань. І є ризик, що Зеленський знову візьме на себе певні зобов'язання і кинеться їх виконувати заради самої зустрічі, як це було напередодні та під час Нормандського саміту в грудні 2019 року. Треба враховувати, що Київ буде сильнішим у переговорах з Москвою у багатосторонньому форматі, за участю Берліна та Парижа, на основі спільної з ними переговорної позиції", – попередив п'ятий президент.

І додав: "Кремль сьогодні вкотре наголосив, що Путін не хоче обговорювати із Зеленським Донбас. Але в нас інших питань до Росії не існує. Нам нема про що говорити з Москвою, поки вона не повернула Крим та Донбас, крім як про саме повернення".

Лідер найбільшої опозиційної партії резюмував: "Навички "конкурсу капітанів", Володимире Олександровичу, навряд чи допоможуть. КДБ переграє КВН. Ключ до перемоги – це міжнародна солідарність та єдність з Україною. Тільки спільним фронтом зсередини країни і назовні ми зможемо дати відсіч російському агресору".

Попередній матеріал
"Європейська солідарність" висловила рішучий протест проти обмежень свободи слова в ПАРЄ
Наступний матеріал
Чим закінчиться дипвійна з Росією, як Зеленський знову дивитиметься в очі Путіну – "Дійові особи"
Loading...