5 канал

Касько: Хто б не був генпрокурором, важливо, щоб він міг сказати "ні" депутатам, прем'єру і Президенту

Новий генпрокурор не буде мати повноважень, тому що ним будуть керувати контрольовані іншими людьми органи прокурорського самоврядування, вважає екс-посадовець

Головна вимога до нового генерального прокурора – це його незалежність. Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Підсумки дня" заявив колишній заступник генерального прокурора України Віталій Касько.

"На сьогоднішній момент пройшло понад два роки, як кримінальні провадження щодо злочинів на Майдані, кримінальні провадження щодо колишніх високопосадовців не знаходять свого вирішення. Всі вони не направлені до суду... Мені здається, що це не та ситуація, коли країна може спокійно жити без генерального прокурора. Тобто почнемо з того, що генеральний прокурор Україні безумовно потрібен і потрібен якнайшвидше", – сказав він.

З його слів, кого б не призначили генеральним прокурором, він не буде мати повноважень, тому що ним будуть керувати контрольовані іншими людьми органи прокурорського самоврядування.

"Друге питання, яке виникає: чи повинен цей генпрокурор мати повноваження для того, щоб змінити щось у системі, для того, щоб ці справи пішли до суду, для того, щоб люди зрозуміли, що генеральна прокуратура змінюється? На мою думку, відповідь – так. А тепер третє питання, яке виникає: чи зможе він це зробити після того, як нинішнє так зване "керівництво" Генеральної прокуратури сформує контрольовані ним органи прокурорського самоврядування? Кого ви би не призначили генеральним прокурором, хто б не був висунутий і призначений парламентом, він не буде мати повноважень, тому що ним будуть керувати контрольовані іншими людьми органи прокурорського самоврядування", – наголосив Касько.

Він зауважив, що новому генпрокурору буде дуже складно змінити систему прокуратури.

"Насправді, ситуація дуже сумна. Якщо завтра парламент не проголосує відстрочення цього прокурорського самоврядування на півроку, а такий законопроект є і він пройшов комітет, то хто б не був призначений генпрокурором у майбутньому, йому буде дуже складно змінити систему прокуратури", – сказав Касько.

"Що стосується наявності чи відсутності юридичної освіти, то на це питання я завжди відповідаю так: головна вимога до нового генерального прокурора – це його незалежність. Хто б не був новим генеральним прокурором, важливо щоб він міг сказати "ні", коли потрібно – депутатам, прем'єр-міністру, Президенту. Тоді суспільство буде йому довіряти. Наявність чи відсутність юридичної освіти: на мою думку, безумовно юридична освіта була би перевагою, але першочерговим критерієм є незалежність нового генерального прокурора", – резюмував колишній заступник генпрокурора.

Нагадаємо, сьогодні Юрій Луценко відмовився бути "декоративним" генеральним прокурором.

Попередній матеріал
Касько прокоментував сьогоднішній допит у ГПУ
Наступний матеріал
Апеляційний суд відмовився відпустити з-під варти скандального суддю Бурана
Теги:
Loading...
Експерт про призначення Луценка генпрокурором: Дайте йому шанс – щось робіть

Експерт про призначення Луценка генпрокурором: Дайте йому шанс – щось робіть

Нардеп від БПП: У Раді йдуть політичні торги щодо призначення Луценка генпрокурором

Нардеп від БПП: У Раді йдуть політичні торги щодо призначення Луценка генпрокурором

Рада не змогла взятися за обрання нового генпрокурора

Рада не змогла взятися за обрання нового генпрокурора

ЄС очікує призначення незалежного генпрокурора-реформатора

ЄС очікує призначення незалежного генпрокурора-реформатора

У БПП голосуватимуть за Луценка на посаді генпрокурора, однак будуть і ті, хто проти

У БПП голосуватимуть за Луценка на посаді генпрокурора, однак будуть і ті, хто проти

5 канал - трансляція наживо