Курт Волкер
Курт Волкер inforesist.org

Волкер про миротворців в ОРДЛО: "Із їх введенням можна розраховувати на вихід військ РФ з Донбасу"

Разом з тим спецпредставник США вважає, що "голосування за Резолюцію в Радбезі ООН позбавлене сенсу, якщо Росія не буде готовою віддати за неї свій голос"

Спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер переконаний, що з введенням миротворчої місії ООН можна розраховувати на вихід російських військ з Донбасу. Про це він заявив в інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня".

Волкер сказав: "У 2015 році я оцінював те, що сталося з Мінськими угодами. Вони потрапили до зачарованого кола: політичні та безпекові питання чіплялися одне за одного, і реалізація домовленостей була неможливою... Тоді справді створилася ситуація, що фактично обумовлювала територіальний розподіл України під міжнародним спостереженням, без жодної перспективи вибратися з глухого кута".

Спепредставник США також заявив, що " Мінськими угодами, якщо уважно прочитати їх до самого кінця, власне кажучи, все добре". За його словами, проблема в тому, що "на практиці добратися до кінця дуже складно. Довгий час усі ходили по зачарованому колу, про яке я щойно говорив. У підсумку, майже три роки нічого не відбувалося".

Волкер також сказав, що прийнявши пропозицію зайнятися цією проблематикою, він "поставив собі за мету підняти цю дискусію на інший рівень".

"Якщо ми зможемо запропонувати інший спосіб гарантування безпеки, зокрема, за допомогою миротворців, тоді можна розраховувати, що російські війська підуть", – наголосив спецпредставник США.

Він додав: "Отже, з'являться простір і час для здійснення необхідних політичних кроків. А це, своєю чергою, дозволить дістатися кінця Мінських угод.

"Відверта і дуже позитивна": Друга заокеанська зустріч Порошенка і Трампа у фото

/
/
/
/
/

Волкер також зауважив: "Якби ще в лютому-березні ви запитали будь-кого – американців, французів, німців, – у чому полягають цілі переговорного процесу, то ви б отримали відповідь: припинення вогню, завершення бойових дій. Для мене такі цілі не видаються адекватними, бо це не цілі – це кроки в напрямі досягнення мети. А кінцева мета – це відновлення територіальної цілісності та державного суверенітету України, гарантування безпеки для всіх українських громадян".

За його словами, якщо сфокусуватися саме на цьому як на меті, то відкривається набагато ширше поле для пошуку можливостей. У такому контексті, вважає Волкер, "Мінські угоди – інструмент, нехай і дуже недосконалий, для досягнення мети".

Він також додав, що Мінські домовленості дають змогу робити дві корисні речі: "По-перше, вони зберігають дію санкцій доти, доки угоди не будуть виконані. По-друге, вони допомагають європейцям відігравати важливу роль у процесі врегулювання". Разом з тим Волкер наголосив, що "голосування за Резолюцію (про введення миротворців на Донбас – Ред.) в Раді Безпеки ООН позбавлене сенсу, якщо Росія не буде готовою віддати за неї свій голос".

Як повідомляв 5.UA, 21 вересня 2017 року Президент України Петро Порошенко за результатами зустрічі з американським Президентом Дональдом Трампом заявив, що США повністю підтримали пропозицію України щодо введення миротворців ООН на Донбас. 

Попередній матеріал
Пожежа на військових складах локалізована: триває розмінування території
Наступний матеріал
Пранкер із Росії намагався видати себе за Турчинова і зв'язатися з Волкером
Loading...

Російськомовне населення України страждає тільки на територіях під контролем сил РФ - Волкер

Волкер запевнив, що США проти "замороження" питання Криму

Спецпредставник США заявив, що РФ намагається "заморозити" конфлікт на Донбасі

Спецпредставник США: питання летальної зброї розглядає адміністрація, рішення – за Трампом

Міністр оборони США привіз військове обладнання для ЗСУ

Штаб АТО: За минулу добу поранено українського військового, окупанти б'ють з гранатометів та кулеметів