Петро Порошенко
Петро Порошенко фото Європейська солідарність

Із болем відчуваю, як важко знову виживати в реаліях "русского міра": Порошенко в річницю депортації кримських татар

  Читайте по-русски
  Порошенко зауважив, що боротьба із примарами червоного терору продовжується і зараз, 77 років потому

  П'ятий президент та лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко в річницю депортації кримських татар заявив, що кримським татарам важко знову виживати в реаліях "русского міра".

  Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

  "18 травня 1944 року сталінські кати почали раптову і жорстоку депортацію кримських татар із рідної землі. Унаслідок цього брутального злочину від голоду, хвороб та виснаження у місцях заслання загинуло понад 30 тисяч кримських татар. І це статистика тільки першого року! Насправді реальний розмір втрат важко встановити, бо ми добре пам'ятаємо, як робилась офіційна статистика в СРСР", – зазначив Порошенко.

  Він наголосив: "Безумовно, це був геноцид – один із найтяжчих злочинів, який може бути вчинений проти людства. Ще за часів мого президентства, 12 листопада 2015 року парламент України нарешті назвав речі своїми іменами й визнав депортацію 1944 року геноцидом".

  Порошенко зауважив, що боротьба із примарами червоного терору продовжується і зараз, 77 років потому. Нині сталінські кати втілилися в цілком реальних режимників Путіна і чинять жорстокі й цинічні злочини над невинними людьми – викрадення, катування, позбавлення волі на півострові продовжуються.

  "З болем відчуваю як важко кримським татарам знов виживати в реаліях "русского міра". Звертаюся до братів-татарів: "Європейська солідарність" з вами. Увесь цивілізований світ з вами! Вірю, український суверенітет неодмінно буде відновлено на Кримському півострові й Крим повернеться до України. Слава незламному і вільнолюбному кримськотатарському народові! Слава Україні", – резюмував Порошенко.

  Нагадаємо, депортація кримських татар розпочалася 18 травня 1944 року о 3-й годині ранку й тривала до початку червня. Перша і наймасштабніша хвиля закінчилася 20 травня.

  Попередній матеріал
  Україна вшановує пам'ять жертв депортації кримських татар
  Наступний матеріал
  До будинку Віталія Кличка прийшли правоохоронці: подробиці
  Loading...

  Україна вшановує пам'ять жертв депортації кримських татар

  Майже чотири сотні українців незаконно ув'язнені на окупованому Сході та в Криму – Денісова

  До стратегії повернення Криму не додали принципові пропозиції кримських татар – Чубаров

  У Києві пройшла щорічна акція солідарності з українським Кримом – включення

  Мустафа Джемілєв розповів, кого бачить новим лідером кримськотатарського народу

  Про Путіна та ядерні боєголовки в Криму: Мустафа Джемілєв у "Рандеву з Яніною Соколовою"