Фото 15minut.org

"Існує загроза змови": умови обміну полоненими з РФ Зеленський має донести до суспільства – Чийгоз

  Читайте по-русски
  Влада налаштована не те, щоб придушувати все, що для українців є патріотизмом, каже нардеп

  Влада налаштована принижувати тих, хто відстоює українські інтереси, бореться з Росією – і саме тому відбувається переслідування волонтерів, ветеранів та активістів, вважає нардеп фракції "Європейська солідарність" Ахтем Чийгоз. Разом із активістами він прийшов підтримати Софію Федину під Печерський суд Києва, де депутатці обирають запобіжний захід у справі про начебто погрози президенту Зеленському, повідомляє пресслужба "ЄС".

  "Останні події показують, що влада налаштована не те, щоб принижувати та придушувати все те, що ми вважаємо патріотизмом. Тому я вважаю, що всім потрібно приходити і підтримувати – це також Майдан. Майдан – це коли ти небайдужий до таких випадків, які є загрозою свободі, загрозою гідності, загрозою майбутньому України", – зазначив Чийгоз.

  "Дехто вважає, що Софія Федина висловилась надто критично. Але не буває занадто, коли критика стосується людини, яка сама дозволяє такі висловлювання на такій високій посаді. Зокрема думка, яка вразила всіх, щодо повішання людей. І, на жаль, такого дуже багато. Тому і критика, яка є дуже доцільна", – наголосив представник "Європейської солідарності".

  Якщо суд змінить запобіжний захід – це буде ганьбою, наголошує нардеп.

  "І справа не у Софії. А в тому, чи є в нас правосуддя, чи його немає, чи є в нас свобода, чи її немає", – пояснив він.

  Крім того, Чийгоз переконаний, що домовленості з РФ щодо звільнення ув'язнених Кремлем українців мають бути донесені суспільству. Народ має знати, на які умови погодився Зеленський, хоча Україна повинна вимагати безумовного звільнення своїх громадян, наголосив Чийгоз.

  "Ми чуємо про цей процес, який вони називають обміном, але на яких умовах він відбуватиметься – ми дізнаємося потім", – зауважив він.

  Депутат переконаний, що без публічності існує загроза змови і Росія, як і минулого разу, звільнить українців в обмін на виконання своїх умов.

  "В першу чергу – це принижує саму боротьбу наших політв'язнів", – зазначив він.

  "Якщо ти йдеш на поступки ворогу, якого в світі вважають злочинцем... І Гаазький трибунал є яскравим прикладом, на що не сподівалася банда Путіна, але він почався. І зараз – це тест: або ти зі всім світом вважаєш, що це злочинець, який напав на нашу державу, або – ти його адвокат. Тому зараз обміни з політв'язнями – це також тест. Зараз, я вважаю, що президент Зеленський, як і президент Макрон, здійснює адвокатство для Путіна", – наголосив представник "Євросолідарності".

  Як повідомляв 5.ua, у вівторок, 10 березня, у Печерському райсуді почалося засідання у справі Софії Федини. Їй мають обрати запобіжний захід. Воно стосується кримінального провадження щодо відеозвернення Софії Федини та ветеранки Марусі Звіробій, записаного восени 2019 року, у якому вони реагували на скандальне спілкування глави держави з добровольцями в Золотому.

  Попередній матеріал
  Європейський фондовий ринок покращив свої показники після обвалу напередодні
  Наступний матеріал
  Верховний Суд розглядає справу учасника війни на Донбасі Дмитра Балабухи – що просить захист
  Loading...