Паспорт РФ
Паспорт РФ nahnews.org

Ініціатива РФ щодо "спрощення набуття громадянства Росії" – в Україні відповіли

  Припинити громадянство України може тільки Указ Президента, наголосили у міграційній службі

  У Державній міграційній службі України нагадують, що припинити громадянство України можна тільки указом Президента, і чинну норму може змінити лише Верховна Рада України, на яку не впливають рішення інших держав. Про це заявив речник ДМСУ Сергій Гунько, передає "Громадське радіо".

  Як відзначив Гунько, процедура виходу з громадянства України прописана в законі "Про громадянство України", і, відповідно, змінити її може лише Верховна Рада України. Так речник міграційної служби прокоментував законопроект про спрощення набуття громадянства Росії громадянами України.

  "Тобто незалежно від будь-яких рішень будь-яких держав світу, процедура залишиться такою, як і була, і громадяни, які не вийшли з громадянства відповідно до закону України, залишатимуться громадянами України", – зазначив Гунько.

  "Припинення громадянства України – це тільки указ Президента України. Інших варіантів припинення громадянства України не існує", – наголосили в ДМСУ.

  Зауважимо, що 12 липня Держдума РФ дозволила отримувати російський паспорт без довідки про відмову від громадянства України. Таким чином, для українців замість документа, що підтверджує вихід із попереднього громадянства, якого вимагає чинний російський закон, можуть приймати лише нотаріальну копію їхньої заяви про відмову від громадянства України, надісланої до компетентних українських органів.

  У разі схвалення цієї ініціативи у РФ, зміни можуть набути чинності вже з 1 вересня цього року.

  Як повідомляв 5.UA, в Україні біометричний контроль для іноземців запрацює з 1 січня 2018 року

  Попередній матеріал
  Імпорт вживаних автівок продовжено: Порошенко підписав закон про відтермінування "Євро-6" до 2020 року
  Наступний матеріал
  Уряд виділить 300 млн грн на "теплі" кредити: чого чекати українцям
  Loading...