ДПСУ

"Нагадує як було у Радянському Союзі": експерт прокоментувала біометричний контроль іноземців

За словами експерта Ради зовнішньої політики "Українська призма", на сьогодні надто багато суперечливих коментарів стосовно того, які наслідки для громадян Європейського Союзу буде мати введення перевірки

В ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі" експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Мар'яна Кузьо прокоментувала рішення, яке РНБО про введення біометричного контролю для іноземців на державному кордоні, яке першочергово повинно торкнутися громадян Росії.

Так, за словами Мар'яни Кузьо, на сьогодні дуже мало інформації, оскільки заява зовсім свіжа і на сьогодні невідомо, що буде передбачати такий механізм, який підхід вибере прикордонна служба та які кроки будуть здійснюватися.

"Чи це буде безпосереднє збирання біометрії під час перетину кордону і перед власне перевіркою паспортного контролю, чи це буде, до прикладу, копіювання даних біометричних паспортів, якщо йдеться на сьогодні власне про біометричні паспорти громадян Європейського Союзу. На сьогодні ми чуємо багато, на мій погляд, суперечливих коментарів з приводу того, які наслідки матиме така перевірка для громадян Європейського Союзу в першу чергу та для громадян Росії. Тому що для тих громадян ЄС, які мають біометричні паспорти, а переважно всі громадяни ЄС мають біометричні паспорти, це не складе ніяких труднощів, а з росіянами тут інша ситуація", – сказала експерт.

Мар'яна Кузьо також зазначила, що відслідковування переміщення осіб із РФ нагадує їй схему, яка була в Радянському Союзі.

"І знову-таки якщо говорити про посилення перевірок для громадян Росії, то на мій погляд знову ж таки бракує даних і ті заяви, які були на сьогодні сказані, про те що буде відслідковуватися переміщення осіб, мені нагадує дещо схему як колись було, власне, в Радянському Союзі. Тому на сьогодні хочеться більше інформації почути про алгоритм та про систему  перевірки. Я сподіваюся, що найближчим часом ми почуємо безпосередньо від тих, кому було надано доручення розробити таку систему і алгоритм і це власне прикордонна служба, тому що на сьогодні насправді мало інформації", – додала експерт.

Як повідомляв 5.UA, до початку 2018 року повинна запрацювати електронна система попередньої реєстрації громадян Російської Федерації, що в'їжджають в Україну. Про це заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов за результатами засідання РНБО.

Попередній матеріал
Трагедія під час навчань: поранений оператор перебуває в украй тяжкому стані – лікарі
Наступний матеріал
Гройсман про скандал довкола Ryanair: Україна поновить переговори з авіакомпанією
Loading...

У громадян РФ під час перетину кордону з Україною відбиратимуть біометричні дані – Турчинов

Чи виконується рішення РНБО щодо блокади: журналісти "5 каналу" перевірили

Росіяни, які перебувають в Україні, повинні будуть проходити обов'язкову реєстрацію – РНБО