Володимир Гройсман
Володимир Гройсман Урядовий портал

Гройсман: Підвищення ціни на газ допоможе отримати міжнародне фінансування

При цьому прем'єр зазначив, що із представниками МВФ, які приїдуть до Києва 6 вересня, обговорюватимуть питання пошуку компромісу

Підвищення ціни на газ допоможе Україні і далі отримувати міжнародне фінансування. Про це прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив під час спілкування з представниками ЗМІ на Лозівському ковальсько-механічному заводі в Харківській області, повідомляє "Укрінформ".

"Із 6 по 19 вересня приїде місія МВФ і будемо обговорювати питання пошуку компромісу, щоб захистити найперше українських громадян, аби вони не постраждали від цього (підвищення ціни на газ – 5.ua). З іншого боку, виконання цієї вимоги дає можливість продовжувати співпрацю з фінансовим світом заради єдиної проблеми, яка у нас є з вами, про неї треба говорити", – сказав Гройсман, уточнивши, що йдеться про обслуговування зовнішніх боргів.

Прем'єр також зауважив, що починаючи з 2005-го по 2013 рік уряд України напозичав 50 млрд доларів, але куди ці гроші були витрачені – невідомо.

"Але вони залишили нам ці борги та ті відсотки, які ми маємо по цих боргах сплатити. Ми щороку маємо платити 5 мільярдів доларів, щоб погашати заборгованість", – наголосив прем'єр-міністр.

Він зазначив, що є вимога міжнародних партнерів про те, щоб вирівняти ціни на газ для промислового сектора та для населення. "Це дуже чутливе питання для українців та для мене особисто. Повірте, ця дискусія (з МВФ – Ред.) є дуже важкою. З минулого літа уряду вдавалося утримувати цю ситуацію так, аби ціна не зростала", – зауважив Гройсман.

Нагадаємо, МВФ працюватиме в Києві з 6 по 19 вересня. Під час її роботи обговорюватимуть фінансову допомогу від МВФ на підтримку політики, спрямованої на забезпечення макроекономічної стабільності в країні і подальшого руху економіки до сталого та інклюзивного зростання.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Клаптик за клаптиком повернемо": церемонія відновлення газифікації у прифронтовій Авдіївці – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Альтернатива платним дорогам буде – Омелян
Наступний матеріал
Порошенко поїхав у США на прощання із сенатором Маккейном

"Нафтогаз" підвищить ціни на газ для промисловців

Чи підвищаться ціни на газ у жовтні та чого чекати після візиту місії МВФ – відео

Уряд продовжив чинні ціни на газ

XIII Нарада керівників закордонних дипустанов: виступ Гройсмана – відео

Україна за 5 років скоротила споживання газу на третину – подробиці

Розенко розповів, кого не торкнеться можливе підвищення цін на газ