Юрій Луценко
Юрій Луценко 5 канал

ГПУ викличе Сергія Лещенка на допит – йому можуть повідомити про підозру

Читайте по-русски
Сам Лещенко вже заявив, що просить Генпрокурора внести до парламенту подання щодо зняття з нього депутатської недоторканності

Народного депутата Сергія Лещенка викличуть на допит до слідчих. Імовірно, йому можуть повідомити про підозру. Про це під час брифінгу в ГПУ заявив Генеральний прокурор Юрій Луценко, передає "5 канал".

Причина: публікація ще в серпні 2016-го Лещенком даних щодо так званої "бухгалтерської книги" "Партії регіонів", у якій, за словами чільника ГПУ, було розголошено дані досудового слідства. У "чорній бухгалтерії" регіоналів, нагадаємо, фігурував Пол Манафорт, який очолював передвиборчий штаб Дональда Трампа.

Луценко зауважив: Сергій Лещенко діяв як народний депутат, а не журналіст чи незалежний розслідувач – тож його заяви могли вплинути як на американські вибори, так і на міждержавні відносини загалом. Водночас, за словами Луценка, втручання в американські вибори справді було здійснене з території України, але, як стверджує чільник ГПУ, це ініціювали громадяни США.

Натомість сам Лещенко вже заявив, що просить Генпрокурора внести до парламенту подання щодо зняття з нього депутатської недоторканності та негайно провести розслідування.

"Наші діячі створили скандал під час президентських виборів у США 2016 року. І, на жаль, американська преса тепер це озвучує як "українське втручання". Втручання в американські вибори було з території України, але посадовими особами і громадянами США. Вони залучили до своєї кампанії з дискредитації кандидата в президенти наших громадян, які були фаворитами посольства Сполучених Штатів. Я бачу один вихід: чесні свідчення Лещенка у нас, і американських громадян – у них", – заявив Луценко.

Нагадаємо, розголос щодо так званого втручання України у вибори президента США 2016 року набув резонансу минулого тижня. Тоді адвокат Дональда Трампа – екс-мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані – заявив, що скасовує запланований візит до України. Очікувалося, що Джуліані зустрінеться з новообраним президентом Володимиром Зеленським. Втім, як зауважив сам адвокат Трампа, він не хоче опинитися серед людей, які є "ворогами США". Зауважив, що саме Сергій Лещенко, який активно консультував Зеленського під час передвиборної кампанії, – це людина, яка оприлюднила "чорну книгу" "Партії регіонів".

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі": ексклюзивне інтерв'ю з Геннадієм Зубком – відео
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": письменник Мартин Якуб в ефірі "5 каналу"
Loading...