Олексій Гончаренко
Олексій Гончаренко 5 канал

Гончаренко розповів, що Україна під час пандемії готує 10 млн грн для допомоги Албанії – чекає роз'яснень

Читайте по-русски
Гроші мають взяти з резервного фонду, розповів нардеп

Народний депутат Олексій Гончаренко повідомив, що в той час, коли Україні не вистачає навіть масок та антисептиків, офіційний Київ готує допомогу для Албанії. Роз'яснень від Кабінету Міністрів вимагає бюджетний комітет Верховної Ради, повідомляє "5 канал".

Депутат зі складу бюджетного комітету Олексій Гончаренко розповів "5 каналу" про ініціативу звернутися за роз'ясненням до уряду. За його словами, 8 квітня уряд розпорядився виділити 10 млн грн на подолання наслідків землетрусу в Албанії. Таким чином Кабмін виконує указ президента ще від 31 січня.

Гроші мають взяти з резервного фонду, зараз МЗС узгоджує з відповідними органами Албанії реквізити для переказу коштів, розповів нардеп.

"Є версія, що це пов'язано з землетрусом, який був 4 місяці тому, ще раз, 4 місяці тому, а може це інша причина, я не знаю. Сьогодні на засіданні бюджетного комітету я поставив це питання Мінфіну, міністру і відповіді, чесно кажучи, ніякої не отримав. В Україні фантастичний дефіцит бюджету просто колосальний. У нас немає грошей на необхідне, в тому числі на боротьбу з коронавірусом, при цьому, ми намагаємося продемонструвати якісь широкі жести", – повідомив Гончаренко.

І додав: "Ніяких розмов згідно цього указу невідомо було і це ще одна дивина. На виконання указу від січня в квітні приймається розпорядження –це дуже дивна історія".

Гончаренко також повідомив, що "ставив питання, що це за допомога, чому і, взагалі, коли у нас у країні волонтери і бізнесмени, і просто громадяни скидаються на маски для лікарів, щоб у лікарів були маски, то якось дивно виглядає, що ми комусь надаємо меддопомогу. Я думаю, що треба почати з власної країни. А коли вирішили якісь питання в середині країни можна і допомагати іншим".

"І тому, за моєю ініціативою, бюджетний комітет ВР звернувся офіційно з запитом до Кабміна з тим, щоб вони нам надали роз'яснення як це рішення приймалося, хто був ініціатором, в чому його глибинний сенс", – повідомив Гончаренко.

Він також додав: "У мене є асоціація – класичний фільм "Хвіст крутить собакою" і там ідея, щоб прикрити ганебну поведінку президента, його політтехнолог вигадує війну з Албанією. Як завжди, Зеленський дуже любить кіношні сюжети. І змінили його, щоб прикрити ганебну історію, починаючи від Оману і закінчуючи реакцією на пандемію, вирішили допомогти Албанії".

Нардеп також відзначив, що в Україні фантастичний дефіцит бюджету. "Просто колосальний і сьогодні бюджетний комітет затвердив проєкт змін до бюджету з рекордним показником майже в 300 млрд грн, просто фантастично великий дефіцит бюджету".

"Ми не можемо відмінити, але коли отримаємо відповідь і знатимемо першопричину, буду піднімати питання, бо це дивна історія. З резервного фонду в скрутний час ми відправили гроші, це дивно, і я хочу розібратися до кінця", – заявив Гончаренко.

Нагадаємо, в Україну прибув літак з гуманітарною допомогою від Об'єднаних Арабських Еміратів. Передали захисні комбінезони, халати, маски, рукавички, бахіли та антисептичні засоби.

Попередній матеріал
Маски на пів мільйона грн: СБУ повідомила про спробу вивезти контрабанду в Європу
Наступний матеріал
Призов у Криму порушує міжнародне гуманітарне право – заява ЄС
Loading...

Фонд Порошенка передав до львівських лікарень костюми біозахисту – що кажуть у медзакладах

У Нью-Йорку помер українець, у якого виявили COVID-19 – подробиці

Спецвипуск: Поширення COVID-19 в Україні та світі – найважливіше станом на вечір 11 квітня

Порошенко пропонує запровадити виплати малозабезпеченим сім'ям на продукти

Зеленський відвідав наметове містечко для хворих на COVID-19 у зоні ООС

На Київщині вже склали понад 250 протоколів через порушення карантину: на вихідних обмеження посилили – документ