ПАРЄ

Гончаренко назвав головного союзника Росії в ПАРЄ

Українська делегація, звичайно, робила, робить і буде все робити для того, щоб санкції проти РФ залишились

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" член делегації ПАРЄ, народний депутат України Олексій Гончаренко, коментуючи те, що бюро (керівний орган) парламентської асамблеї Ради Європи ухвалило рішення про термінову розробку рішення, яке дозволить повернути російську делегацію до роботи в асамблеї.

"Головним союзником Росії в ПАРЄ став Турбйорн Ягланд, це генеральний секретар Ради Європи. Він – головний натхненник всіх цих ідей щодо повернення Росії, головне з їхніми грошима, бо він дуже переживає за грошову ситуацію в ПАРЄ. До речі, про офіційну зарплату Ягланда. Мені здається, що це один із найбільш оплачуваних діячів у світі. Там за деякими даними він більше отримує, ніж секретар ООН. Тому він за це все дуже переживає і під цим соусом він намагається росіянам повернутися без санкцій", – сказав Гончеренко.

Він також розповів: "Ми часто говоримо, чи можуть росіяни повернутися в ПАРЄ, чи ні. Росіяни в будь-який момент можуть приїхати в ПАРЄ. Ніхто їм цього не може завадити, але в ПАРЄ проти них діють санкції. І це для них головне питання. Вони не їздять вже три роки, бо не хочуть бути під санкціями. І тому вони намагаються повернутися так, щоб бути не під санкціями. А українська делегація, звичайно, робила, робить і буде все робити для того, щоб санкції проти РФ залишились, бо Рада Європи – один із визначальних міжнародних майданчиків і втрати санкцій там може призвести до ефекту "карткового будиночку", коли все це почне обвалюватися по всьому світу. Тому ми будемо боротися, що санкції там збереглися. І поки що ми кожну сесію втримуємо цю ситуацію".

Гончаренко також розповів, фракції яких країн відверто працюють на Путіна: "Там є так звані політичні групи, в них є представники різних країн. Росія там групу своїх політичних друзів. Але вона найменша за чисельністю і, як завжди, Росія любить, вони назвали їх "Вільні демократи". Тобто де не вільні і де не демократи, ну зрозуміло. Також там є невелика об'єднана група крайніх лівих – вони також завжди відкрито підтримують Росію. І зараз активно Росія з великими групами соціалістів та Європейської "Народної партії". Там у них все набагато складніше, але вони намагаються".

На запитання ведучого, яка буде реакція української делегації, якщо РФ все ж повернуть у ПАРЄ і чи вийде тоді наша делегація з ПАРЄ, Гончаренко сказав: "Я б сказав, що це крайній варіант. Такого рішення делегація ще не приймала і навіть такого принципового обговорення не було, бо насправді, коли так активно відбуваються спроби повернути Росію, кожен раз ми все ж таки відбираємося. І так вже було кілька разів, а всі ті, хто відкрито починає працювати, як той де Аргамунт, то закінчилося тим, що він не тільки росіянам не допоміг, а й сам з усіх місць повилітав. Тому думаю, що нам не варто думати про крайній варіант. Є здорова більшість у Раді Європи, які, так, вони втомилися від війни, але вони все ж таки розуміють, хто є агресор".

Дивіться також фотогалерею за темою:

Українці на сесії ПАРЄ у Страсбурзі – ФОТО

Сесія ПАРЄ, жовтень 2017
/
Сесія ПАРЄ, жовтень 2017
/
Сесія ПАРЄ, жовтень 2017
/
Сесія ПАРЄ, жовтень 2017
/
Сесія ПАРЄ, жовтень 2017
/
Сесія ПАРЄ, жовтень 2017
/
Сесія ПАРЄ, жовтень 2017
/
Сесія ПАРЄ, жовтень 2017
/
Сесія ПАРЄ, жовтень 2017
/
Сесія ПАРЄ, жовтень 2017
/
Сесія ПАРЄ, жовтень 2017
/
Сесія ПАРЄ, жовтень 2017
/
Сесія ПАРЄ, жовтень 2017
/
Сесія ПАРЄ, жовтень 2017
/
 

Попередній матеріал
Розенко сказав, коли українцям мають підвищити "мінімалку"
Наступний матеріал
На МКС відправили робота Саймона: які має завдання

"Все логічно": Голобуцький прокоментував те, що в ПАРЄ зробили крок до зняття санкцій з РФ

Можливе повернення Росії до ПАРЄ: Ар'єв прокоментував рішення

"Ми самі граємо гру": Логвинський розповів, як Україна протидіє пропаганді РФ у ПАРЄ

Ар'єв пояснив, чим важлива прийнята резолюція ПАРЄ щодо звільнення політв'язнів – ексклюзивно зі Страсбурга

У ПАРЄ обрали нового президента: що про неї відомо і чого від неї чекати Україні

Постпред: "Адвокати" Росії намагаються зірвати дебати щодо політв'язнів Кремля у ПАРЄ