вибори
вибори foto

Голова КВУ назвав три головні проблеми виборів у тергромадах

Підкуп виборців залишається головною виборчою технологією і є однією з найбільших проблем

Голова Комітету виборців України Олексій Кошель назвав три головні проблеми виборів, які відбулися 11 та 18 грудня в об'єднаних територіальних громадах: криміналізація виборчого процесу, підкуп та використання адмінресурсу. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Криміналізація виборів, підкуп і адмінресурс – три головні проблеми виборів в об’єднаних територіальних громадах. На жаль, є всі підстави говорити, що і за якістю виборчого процесу, і за кількістю та масштабами порушень вибори 18 грудня були на порядок гіршими, аніж місцеві вибори 2015 року", – написав Кошель.

За його словами, по першому пункту – криміналізація виборчого процесу – ще за кілька днів до виборів КВУ заявив про існування "проблемних громад" і звернувся до МВС із пропозицією посилити в них роботу правоохоронців.

"У Полянській об’єднаній громаді (Закарпаття) мав місце факт залякування кандидата (підпал належного йому гірськолижного комплексу) та присутність груп осіб кримінальної зовнішності. У Немирові (Вінниччина) – масова бійка між прихильниками одного із кандидатів та "агітаторами" його конкурента, що прибули з іншої області, яка призвела до госпіталізації двох громадян. У Тальному (Черкащина) – безпрецедентно висока кількість матеріалів чорного піару, що призвело суттєвої напруги між штабами кандидатів. Цей перелік доповнило протистояння в Миколаївці Донецької області та відправлення туди підрозділу спецпризначення поліції в день виборів", – зазначив голова КВУ.

"Прямий і непрямий підкуп виборців продовжує залишатися головною виборчою технологією. В останній тиждень представники КВУ зафіксували факти непрямого (масова роздача сільгосппродуктів) та прямого (роздача коштів) підкуп виборців на Закарпатті. В день виборів – зафіксовані два факти прямого підкупу в Немирові на Вінничині. Ще у п’яти регіонах – факти підвезення виборців до дільниць (безкоштовне надання послуг)", – наголосив Кошель.

Щодо використання адміністративного ресурсу він повідомив про те, що голова Ширяївської РДА на Одещині Тарас Бойко під час виборів неодноразово відкрито агітував за одного із кандидатів та проводив контрагітацію проти його опонента. Ці матеріали розміщувалися в газеті "Прибузькі новини", засновником якої є РДА.

"Головним індикатором оцінки виборів має стати не кількість бабусь, які прийшли на дільниці без паспорта, а ефективність боротьби держави з такими системними виборчими злочинами, як підкуп та адмінресурс, і здатність правоохоронців протистояти криміналу", – зауважив Кошель.

Як повідомляв 5.ua, 18 грудня в Україні почалося голосування на перших місцевих виборах у 144 об'єднаних територіальних громадах. За результатами голосування буде обрано 76 сільських і селищних голів, 21 міський голова, місцеві ради і 1 староста. 

Попередній матеріал
Парубій заявив, що нинішній пленарний тиждень у Раді буде "бюджетним"
Наступний матеріал
На Одещині викрили мережу з розповсюдження в Україні "шпигунської" техніки з РФ
Теги:
Loading...
Вибори у місцеві громади: "Опора" – про інциденти та порушення

Вибори у місцеві громади: "Опора" – про інциденти та порушення

В Україні завершилися місцеві вибори у 144 територіальних громадах

В Україні завершилися місцеві вибори у 144 територіальних громадах

У громадській мережі "Опора" заявляють про порушення на місцевих виборах у шести областях

У громадській мережі "Опора" заявляють про порушення на місцевих виборах у шести областях

На Житомирщині спостерігача з погрозами випхали з виборчої дільниці

На Житомирщині спостерігача з погрозами випхали з виборчої дільниці