Вибори
Вибори volyninfo.com

На Житомирщині спостерігача з погрозами випхали з виборчої дільниці

Спостерігач написав заяву про погрози та перешкоджання діяльності

На дільниці №180830, що у с. Забороче Олевського району на Житомирщині, спостерігач "Опори" виявив, що виборча скринька повноцінно опломбована лише з одного боку, а з іншого пломбу взагалі ніяк не закріплено. З огляду на це у спостерігача виникла підозра, що скринька опломбована таким чином, щоб її можна було відкрити, не пошкодивши пломбу. Про це громадянська мережа "Опора" повідомляє на своєму сайті.

"Зателефонувавши до поліції, щоб повідомити про ситуацію, представник "Опори" почув у відповідь, що саме він, як спостерігач, має стежити, щоб зі скринькою нічого не трапилося. Поліцейський, який вже був присутній на дільниці, теж не відреагував належним чином, сказавши, що охороняє бюлетені", – йдеться у повідомленні.

Утім, як зазначили в "Опорі", скриньку таки доопломбували відповідно до вимог, однак до спостерігача члени комісії застосували фізичну силу, а відтак вигнали його із дільниці, погрожуючи при цьому. Коли на місце події прибула поліція, спостерігач написав заяву про погрози та перешкоджання діяльності офіційного спостерігача від громадської організації, яку він здійснював відповідно до ч. 9 ст. 66 Закону України "Про місцеві вибори".

Громадянська мережа "Опора" також зауважила, що перешкоджання діяльності спостерігача у поєднанні із застосуванням насильства, знищенням чи пошкодженням майна, погрозою застосування насильства або знищення чи пошкодження майна караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк відповідно до ст. 157 Кримінального кодексу України.

Додамо, що на виборчій дільниці під Слов'янськом теж стався інцидент – побилися журналісти. Про це повідомили у прес-службі поліції Донецької області.

До поліції звернувся чоловік, 1975 року народження, з повідомленням, що на виборчій дільниці йому намагався завдати тілесних ушкоджень невідомий. Слідчо-оперативна група, яка виїхала на місце, встановила, що між заявником та іншим чоловіком виник конфлікт, після чого потерпілий звернувся в поліцію.

"Обидва чоловіки є представниками видань з різних областей України. За фактом проводиться перевірка", - йдеться у повідомленні поліції.

Як повідомляв 5.ua, спостерігачі  "Опори" заявили, що найвища явка на місцевих виборах зафіксована на Закарпатті

Попередній матеріал
"Опора": Найвища явка на місцевих виборах зафіксована на Закарпатті
Наступний матеріал
У Йорданії бойовики напали на правоохоронців і захопили заручників, є жертви
Теги:
Loading...
Агітаційні листівки на Сумщині та підвезення виборців на Полтавщині: які  порушення фіксують на виборах

Агітаційні листівки на Сумщині та підвезення виборців на Полтавщині: які порушення фіксують на виборах

Правопорядок на місцевих виборах Донецької області охороняє спецназ

Правопорядок на місцевих виборах Донецької області охороняє спецназ

Сьогодні в чотирьох районах Донеччини відбувається черговий етап місцевих виборів

Сьогодні в чотирьох районах Донеччини відбувається черговий етап місцевих виборів

На проведення виборів в ОТГ у Держбюджет-2017 необхідно закласти щонайменше 360 млн грн – Магера

На проведення виборів в ОТГ у Держбюджет-2017 необхідно закласти щонайменше 360 млн грн – Магера