pl.com.ua

Глави генштабів НАТО заявили про відданість укріпленню ЗСУ

  Україна була однією з тем засідання Військового комітету НАТО в Брюсселі

  Керівники генеральних штабів країн НАТО заявили про свою відданість посиленню можливостей Збройних сил України. Про це повідомив голова Військового комітету НАТО Петр Павел після засідання в середу, 17 січня, в Брюсселі, повідомляє видання DW

  "Начальники генштабів відзначили досягнення України у здійсненні безпекової та оборонної реформ разом із відновленням територіальної цілісності України", – зауважив генерал Павел. За його словами, вони також "наголосили на своїй відданості розвитку спроможності та оперативної сумісності Збройних сил України".

  Павел додав, що Військовий комітет НАТО також відзначив прогрес у реформуванні українських військ. Раніше начальник генштабу України Віктор Муженко після засідання військового комітету у форматі НАТО-Україна сказав, що його колеги "відзначили значні позитивні зрушення у питанні реформування Збройних сил". 

  Однією з ключових тем засідання Військового комітету була адаптація командної структури Альянсу. "Відродження Росії як стратегічного суперника, зростання безладу та нестабільності в Африці та на Близькому Сході, а також тероризм змінюють наше стратегічне довкілля",  – зауважив головнокомандувач збройними силами НАТО в Європі Кертіс Скапаротті.

  За два дні до цього глава Об'єднаного комітету начальників штабів збройних сил США Джозеф Данфорд назвав Росію "найбільшою загрозою на континенті". Петр Павел прокоментував це так: "Основний аргумент – те, що Росія  – очевидний безпековий виклик. Після анексії Криму, після підтримання сепаратистів на Донбасі, після російських дій у Сирії та їхніх зусиль у регіоні Середземного моря існує нова безпекова реальність". За словами генерала Павела, у відповідь на цю нову реальність НАТО і пішов шляхом реформування командної структури.

  Попередній матеріал
  "Лікар із смартфоном": Національний медичний університет модернізує освітній процес
  Наступний матеріал
  Росія почала розроблення планів з "контролю України" ще 2005 року – МЗС
  Loading...

  USS Carney в Одесі: В український порт зайшов перший у 2018 році есмінець НАТО

  Порошенко про перспективу вступу до НАТО і ЄС: "Твердо переконаний в реалістичності"

  Вступ України до НАТО є ключовою прерогативою зовнішньої політики України – Парубій

  Активність російських субмарин найвища з часів холодної війни – НАТО

  НАТО зафіксувало біля підводних інтернет-кабелів активність російських субмарин – подробиці

  Законопроект про Антикорупційний суд розглядатимуть в лютому – експерт