Повітряна місія НАТО
Повітряна місія НАТО 5 канал

Повітряна місія НАТО: хто пильнуватиме за маневрами винищувачів РФ

Кількість порушень повітряного простору авіацією РФ зростає, констатують у Північноатлантичному альянсі

Винищувачі з Данії заступили на патрулювання у Литві. Це вже 45 ротація повітряної поліції НАТО у країнах Балтії, передає "5 канал".

Данія вже ушосте очолює таку місію, починаючи з 2004 року. Тоді і заснували поліцейську місію НАТО у повітрі. Це сталося коли Латвія, Литва та Естонія приєдналися до Північноатлантичного альянсу.

"Данія дислокувала тут чотири винищувачі F-16 для повітряної поліцейської місії над трьома балтійськими державами. Ми тут не вперше, приїздимо сюди з 2004 року. Наша мета – захистити повітряний простір Балтії від будь-якого втручання. А також показати нашу присутність і показати світові, що НАТО захищає свій повітряний простір", – заявив командувач підрозділу повітряної поліції з Данії Каспер Борґе Нільсен.

Після анексії Криму Росією НАТО збільшило кількість патрулів біля російського кордону.

"Кількість порушень повітряного простору російською авіацією зростає. Торік їх було більше, ніж позаторік, і зараз атмосфера тут не надто мирна, і це триватиме. Але ми допоможемо зберегти мир і стабільність у цьому регіоні. Це наш головний обов'язок", – підкреслив заступник міністра оборони Литви Вітаутас Умбрасас.

Цього разу Данія перейняла патрулювання від американських військових. Усього ж у повітряній поліції – представники 17 держав НАТО. Ротація відбувається щочотири місяці.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Навчання батальйону НАТО в Латвії: як це було – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Чехія взялася розслідувати участь 10 своїх громадян у війні на Донбасі
Наступний матеріал
У Полтаві пограбували машину волонтерів з подарунками для бійців
Loading...