УНИАН

Голова МЗС Канади розповів про стратегію НАТО зі стримування російського агресора

  Головною метою стримування є уникнення конфліктів у майбутньому

  Стратегія НАТО стосовно Росії передбачає, з одного боку, потужні заходи стримування, а з іншого – постійний пошук діалогу. Про це в інтерв'ю виданню Diplomat & International Canada розповів міністр закордонних справ Канади Стефан Діон.

  "Усі члени НАТО колективно забезпечують потужне стримування неприйнятної поведінки Росії, у той же час шукаючи міцного діалогу, аби уникнути ескалації", – зазначив Діон.

  За його словами, Канада дотримується тієї ж стратегії. "Це не моя стратегія, а НАТО та наших союзників. Усі роблять так, окрім Канади у минулому – втім, тепер і ми теж", – підкреслив дипломат.

  Зокрема, за словами Діона, під час Варшавського саміту улітку цього року НАТО ухвалило кілька важливих рішень, спрямованих на підвищення безпеки Європи, зокрема вирішило розмістити війська у прикордонних із Росією країнах. "Головною метою стримування є уникнення конфліктів. Демонструючи рішучість, союзники по НАТО прагнуть відрадити потенційних противників від використання військових засобів замість дипломатичних", – пояснив він.

  Як зазначив голова МЗС Канади, задля захисту своїх членів та збереження стабільності у Європі, "НАТО буде об’єднаним та готовим відповісти на загрози з усіх напрямків".

  Нагадаємо, 12 жовтня у ПАРЄ схвалили дві резолюції щодо України. Перша з них змінила формулювання "конфлікт в Україні" на "російську агресію" в Україні.

  Зазначимо, що у вітчизняному МЗС вважають, що військова агресія РФ навмисно дестабілізує усю європейську безпеку.

  Попередній матеріал
  Ситуація в АТО: обстріли з важкої артилерії лунали по всьому фронту
  Наступний матеріал
  У середмісті Афін мітингарі влаштували акцію "Стоп Путін"

  Експерт про резолюцію ПАРЄ: як визнання факту агресії РФ в Україні вплине на тиск на Кремль

  Ар'єв про резолюцію в ПАРЄ: "Конфлікт в Україні" змінили на "російську агресію в Україні"

  Військова агресія РФ навмисно дестабілізує усю європейську безпеку – МЗС

  У НАТО готові посилити підтримку України в боротьбі з агресією РФ