Депутати слухають гімн у ВР 5.ua

Гімн виконали й голосування провалили: як відкрилась шоста сесія Верховної Ради

Одні обговорювали кризу "Опоблоку", інші заперечували проблеми в коаліції, а треті наголошували на ухваленні стратегії звільнення Криму і Донбасу

Державний славень співали, заклик спікера до дисципліни вислухали і одразу провалили кілька важливих голосувань. Депутатам сьогодні забракло голосів для закону про видобуток бурштину і навіть для того, щоб ухвалити порядок денний на тиждень. Про це повідомляє "5 канал".

А от спікер парламенту Андрій Парубій спрогнозував, що на цій сесії депутати мають змінити склад ЦВК та наблизити безпекове законодавство України до стандартів НАТО.

Свій виступ на відкритті шостої сесії восьмого скликання Парубій починає з подій у Авдіївці. Депутати хвилиною мовчання вшановують пам'ять військових, які загинули, захищаючи українську землю. Далі мова йде про депутатів. Спікер визнає, що попри важливі здобутки під час попередньої сесії, рівень недовіри до українського парламенту критичний. Одна з головних її причин – депутати-прогульники.

"Ніхто не зможе пояснити, дивлячись в очі хлопців, замерзлих в окопах східного фронту, чому тебе немає на робочому місці в парламенті воюючої країни. Відсутність депутата під час війни – це неприпустимо, просто підло. Немає часу на роботу в сесійній залі – складайте мандати і займайтесь своїми приватними бізнесами", – наголосив голова ВР.

Народні депутати оплесками підтримали критику Парубія на свою адресу, а потім успішно провалили голосування за порядок денний цього сесійного тижня. Для затвердження порядку денного їм не вистачило навіть чотирьох спроб.

Голосів для ухвалення законів забракувало, тож депутати з ентузіазмом заходились виголошувати заяви від фракцій.

"Народний фронт" заявляє про необхідність ухвалення стратегії і плану звільнення Криму і Донбасу, а в "Опоблоці" вирішують обговорити внутрішньо фракційні проблеми – кризу у лавах екс-регіоналів. Що ще відбувалось цього насиченого сесійного дня у Раді – дивіться у сюжеті:

Наталія Жижко, Юрій Усік, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
"Снайперська війна": як захисники Докучаєвська протистоять "тихому наступу" окупантів
Наступний матеріал
"Цінуємо українське коріння": у Львові австралійське подружжя безкоштовно навчає бійців іноземної
Loading...

Данилюк: Депутати хочуть повернути податковий орган, що роками "кошмарив бізнес"

"Ми прийняли бюджет воюючої України": Парубій закрив п'яту сесію Верховної Ради

Пленарне засідання Верховної Ради, на якому розглянуть підтримки дітей у зоні АТО – відео