"Гібридна війна та політика Росії в Європі": у Брюсселі відбулась міжнародна конференція з питань агресії РФ

  Україна започатковує співпрацю з НАТО для спротиву гібридним загрозам

  У Брюсселі українські експерти та дипломати розповіли про нову стратегію Росії із застосування військових і невійськових засобів у веденні гібридної війни. Про це йшлося на міжнародній конференції "Гібридна війна та політика Росії у Європі", яка відбулася в середу, 13 липня, у Брюсселі, передає "Укрінформ".

  За словами експерта з питань зовнішньої і безпекової політики Росії Юрія Федорова, що презентував на конференції власну книгу "Гібридна війна по-російськи", військова агресія Росії проти України не зможе поширюватися й надалі без масованого застосування бойової авіації та усього спектру сучасної зброї.

  Крім того, Федоров заявив, що російська агресія проти України, яку можна спостерігати сьогодні, увійде до майбутніх підручників з історії як перший приклад ведення гібридної війни.

  Президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар зауважив, що в новому поколінні війн розмежування між військовими і невійськовими загрозами розмиваються. Водночас енергетичні ресурси та енергетична інфраструктура відіграють критичну роль.

  За його словами, Росія активно застосовує "енергетичну зброю" у веденні гібридної війни, щоб завдати політичної та економічної поразки опонентам.

  "У випадку України, за умови низьких цін на вуглеводні, енергетичний компонент гібридної війни самостійно не призведе до руйнівних наслідків з боку агресора. Але у поєднанні з іншими складовими, включаючи військову, в особливості за холодного зимового періоду, це може мати значний негативний вплив", – переконаний Гончар.

  Читайте також: Столтенберг розповів, як НАТО буде протидіяти гібридним війнам

  Заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДКР) Михайло Самусь на конференції повідомив про кількість російської техніки на Донбасі. Він вважає, що Росія перекинула на українську територію близько тисячі танків та іншої бойової броньованої техніки.

  "Якщо говорити про кількість танків та іншого військового обладнання, що збройні сили Росії зосередили на сході України, то їхня кількість більша, ніж загалом мають більшість країн Європи", – констатував експерт.

  У свою чергу, виконувач обов’язків голови Місії України при НАТО Єгор Божок наголосив, що сьогодні співпраця Києва з Альянсом у сфері протистояння гібридним загрозам є одним із провідних питань порядку денного партнерства.

  "Україна вже набула величезного досвіду у протистоянні гібридній війні, розв’язаній Росією. Тому ми вирішили започаткувати – вперше в історії наших відносин – співпрацю з НАТО з цієї проблематики на стратегічному рівні", – зазначив український дипломат.

  Нагадаємо, 12 липня секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що Росія активно проводить агресивну політику не лише на фронті на сході України, а й у кіберпросторі, як ще один елемент "гібридної" війни проти України.

   

  Попередній матеріал
  Дорогою до Бердянська перекинувся мікроавтобус з пасажирами, постраждали семеро
  Наступний матеріал
  СБУ позбавила акредитації російську журналістку за розкриття позицій сил АТО на Донбасі

  Засідання Ради НАТО-Росія: стало відомо, про що говоритимуть

  Служба зовнішньої розвідки РФ не визнає окупації Криму Росією

  Турчинов: Росія активізує ще один елемент "гібридної війни" – кібершпіонаж