rada.gov.ua

Геращенко: за період російської агресії постраждали понад 4,4 мільйона українців

  Геращенко взяла участь у круглому столі в Королівському інституті міжнародних справ Chatham House на тему: "Конфлікт на Донбасі: людський вимір та вплив на внутрішню політику"

  Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко наголошує, що за період агресії Російської Федерації в Україні постраждали понад 4,4 мільйона українців та загинули понад 2 тисячі військових. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Ради.

  Геращенко взяла участь у круглому столі в Королівському інституті міжнародних справ Chatham House на тему: "Конфлікт на Донбасі: людський вимір та вплив на внутрішню політику", що пройшов у Лондоні 9 травня.

  "Ірина Геращенко поінформувала експертів провідних аналітичних центрів Великої Британії про поточну безпекову та гуманітарну ситуацію на Донбасі. Політик зауважила, що за період агресії Російської Федерації в Україні постраждали понад 4,4 мільйона українців та загинули понад 2 тисячі військових", – зазначено в повідомленні.

  Під час дискусії Геращенко повідомила про ряд питань гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі, які залишаються заблокованими. З її слів, одним із таких питань є запровадження тристороннього механізму пошуку зниклих безвісти на Донбасі за участі МКЧХ. Водночас політик поінформувала, що нині понад 300 осіб вважаються зниклими безвісти.

  Також представник гуманітарної підгрупи ТКГ наголосила, що ініціатива української сторони щодо передачі в рамках гуманітарної підгрупи 23 громадян РФ, засуджених за злочини проти територіальної цілісності України задля звільнення політв'язнів Кремля, на жаль, й досі залишається без відповіді.

  Перший віце-спікер зауважила, що представники міжнародних гуманітарних місій, зокрема і МКЧХ, не можуть відвідати незаконно утримуваних українців ані на тимчасово окупованих територіях України, ані в РФ. При цьому Геращенко повідомила, що за таких умов до заручників та політв'язнів Кремля продовжують застосовувати тортури.

  Як повідомляв 5.UA, у четвер, 12 квітня, міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm представила масштабну інтерактивну базу даних російської агресії в Україні, Грузії та Сирії – Russian Aggression.

  Попередній матеріал
  Отруєння в Черкасах: у МОЗ кажуть, що біля школи розташована військова частина
  Наступний матеріал
  У столичному Гідропарку горіла будівля спортивного залу – фото

  Полторак пояснив, чому вважає, що Росія не готова до повномасштабної агресії на Донбасі

  "Готуються піти з Донбасу": у МінТОТ побачили важливий сигнал з боку Росії

  Колишні бранці Кремля розповіли в Європарламенті про "пекло" полону і тортури

  Експерт розповів, за яких умов Росія може погодитися на введення миротворців ООН на Донбас

  Волкер має план у питанні миру на Донбасі, наступний крок за Кремлем – посол США в Україні

  "Готуємося до найгіршого сценарію": МЗС про ймовірний удар РФ на сході