Супрун в Кабміні
Супрун в Кабміні 5 канал

Отруєння в Черкасах: у МОЗ кажуть, що біля школи розташована військова частина

Найімовірніше, що отруїлися діти речовиною, що містилася в повітрі. Аби переконатися в цьому, фахівці взяли повторні проби

У Черкасах неподалік школи, в якій масово отруїлися діти, розташована військова частина. Про таке заявила перед засіданням уряду в.о.міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, передає УНІАН.

Як відзначила очільниця МОЗ, фахівці взяли проби повітря, ґрунту – у дворі школи та ґрунту військової частини, що розташована поблизу школи № 8 у Черкасах, де на шкіл ній лінійці отруїлися школярі та вчителі.

"Діти нам розповіли, що вони не були разом, не харчувалися разом, а всі прийшли зі свого дому. Між дітьми не було жодного зв’язку – лише цей двір, на якому вони зібралися" – розповіла Супрун, і продовжила: "Був дуже сильний дощ у вівторок увечері. Цей дощ, можливо, спричинив змиви каналізації або чогось ще з військової частини. Ми ще не впевнені. У повітрі ще нічого не знайшли. Але зразки було взято не одразу після отруєння, а пізніше".

Наразі в МОЗ чекають на результати дослідження проб.

"Перші результати нічого не виявили, але ми взяли повторні проби. Їх буде досліджено в сучасній лабораторії Інституту токсикології. Виглядає так, що отруєння було наслідком того, що вдихали діти саме надворі. Ані в крові, ані в сечі, ані в мокротинні дітей хімічних речовин не виявлено. Це було щось таке, що діти вдихнули", – переконана голова Міністерства охорони здоров'я.

Вона також додає, що представники військової частини співпрацюють з експертами, на її території потерпілих немає.

"Військові допомагають нам чим можуть", – зазначила Супрун.

Натомість діти перебуватимуть під наглядом лікарів ще протягом двох тижнів.

Як повідомляв 5.UA, 8 травня 2018 року на лінійці в черкаській школі учням 2-7 класів стало зле. Спочатку йшлося про два десятки дітей, пізніше кількість потерпілих зросла до 53 дітей і 2 учителів. Попередній діагноз – отруєння невідомою речовиною. Експрес-аналіз повітря на наявність сірководню, аміаку, хлору, а також горючих газів і отруйних речовин на місці події не виявив. 

Попередній матеріал
Після обшуків: у Севастополі затримали двох кримських татар
Наступний матеріал
Геращенко: за період російської агресії постраждали понад 4,4 мільйона українців
Loading...