Ірина Геращенко timenews.in.ua

Геращенко: До українських заручників допустять координатора ОБСЄ

  Сьогодні, 21 вересня, на засіданні гуманітарної підгрупи у Мінську було присвячено особливу увагу проблемі звільнення заручників

  Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

  "Українській стороні вдалося добитися, що до українських бранців в ОРДО буде найближчим часом допущено координатора ОБСЄ Т. Фріша. Нещодавно він зустрічався з родинами заручників, говорив з мамами, сьогодні отримав запевнення, що найближчим часом може відвідати бранців, поспілкуватися з ними без присутності тюремників. Ми вважаємо це важливим моментом. Звичайно, всі ми мріємо про якнайшвидше звільнення хлопців, а не просто доступ до них незалежних спостерігачів, але на сьогодні з конкретики - вирішено тільки питання відвідин заручників координатором ОБСЄ", - повідомила Геращенко.

  За її словами, порушували питання допуску МКЧХ до тюрем, задля пошуку зниклих безвісти і тих заручників, про долю яких ми нічого не знаємо, задля моніторингу умов утримання. Вона зазначила, що поки що в питанні допуску МКЧХ на окуповані території прогресу досягти не вдалося.

  "Щодо звільнення, то інша сторона наполягає, що в них утримується лише 45 бранців і вимагає звільнити більше 600 осіб, затриманих за важкі злочини. Серед цих осіб є ті, хто не мають жодного відношення до мінського процесу і до конфлікту на Донбасі. Сьогодні нам не вдалося обговорити питання про незаконне затримання дітей, яких інша сторона оголосила диверсантами. Цьому буде присвячено частину наступної зустрічі", - додала вона.

  Попередній матеріал
  Розлючений натовп п'яних молодиків "штурмує" відділення поліції: у Харкові тривають навчання майбутніх копів
  Наступний матеріал
  У Черкасах встановили меморіальну дошку бійцеві, що покинув Іспанію та рушив на передову
  Теги:
  Loading...
  Тандіт закликав українців обережно відвідувати окупований Донбас – з'явилися нові заручники

  Тандіт закликав українців обережно відвідувати окупований Донбас – з'явилися нові заручники

  У заручниках бойовиків перебувають 115 українців – Геращенко

  У заручниках бойовиків перебувають 115 українців – Геращенко