Луценко 5.ua

Луценко: Захарченко наказав викрасти помічника глави УПЦ МП Драбинка – подробиці злочину

Генпрокурор розповів про злочинний план за участі тодішніх високопосадовців

Міністр внутрішніх справ часів Януковича Віталій Захарченко наказав викрасти тодішнього помічника предстоятеля УПЦ МП Володимира Олександра Драбинка. Про це заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко на засіданні Регламентного комітету Верховної Ради, де розглядали подання щодо притягнення народного депутата Вадима Новинського до кримінальної відповідальності.

"Колишній міністр Захарченко наказав для реалізації злочинного плану 17.06.2013 року, перебуваючи у приміщенні УМВС Києва, залучив його (начальника київської міліції Валерія Коряка часів Януковича - 5.ua) до участі у вказаному протиправному діянні, незаконному позбавленні волі Драбинка. Так, 17.06.2013 року, Захарченко, будучи обізнаним, що Драбинко в цей момент перебував у Печерському райуправлінні міліції в Києві і з ним проводилися слідчі дії в якості свідка, дав усну вказівку Коряку доставити Драбинка у свій кабінет", – сказав генпрокурор.

За словами Луценка, Коряк виконав цю вказівку та влаштував особисту зустріч Захарченка і Драбинки у своєму кабінеті. "Під час зустрічі Захарченко, діючи у попередній змові з Януковичем, маючи на меті незаконно позбавити волі Драбинку, щоб змусити його вмовити патріарха відмовитися від посади митрополита, змусив Драбинка написати заяву щодо застосування до нього заходів безпеки. Формально, пан Драбинко погодився на охорону "Грифона", яка в подальшому переросла в конвой Драбинки", – розповів чільник ГПУ. При цьому він наголосив, що нардеп Новинський був обізнаний у цій ситуації, перебував на цих зустрічах і виконував роль "контактера".

Луценко додав: "Досудовим розслідування встановлено, що починаючи з вересня по грудень 2013 року, маючи на меті виконати це завдання Януковича щодо застосування будь-яких методів тиску на митрополита Володимира з метою його усунення та обрання на цю посаду Пакана, ... надавав у телефонному режимі Коряку вказівки щодо переміщення Драбинки з території комплексу у Вишгороді для здійснення Драбинком богослужіння, чим фактично обмежував його права і свободи".

Нагадаємо, слідчі генпрокуратури України підготували до вручення підозру екс-президенту України Віктору Януковичу в рамках справи про перевищення влади і службових повноважень стосовно глави Української православної церкви МП митрополита Володимира.

3 листопада генпрокурор Юрій Луценко підписав подання до Верховної Ради на надання згоди на притягнення нардепа Новинського до кримінальної відповідальності.

Попередній матеріал
У КМДА розповіли, чи вплине підвищення мінімальної зарплати на перерахунок субсидій
Наступний матеріал
У Міноборони розповіли, кого ще в Криму спецслужби РФ можуть "призначити" диверсантом

Новинський назвав звинувачення ГПУ "юридично нікчемними"

Сьогодні регламентний комітет вирішить, чи голосуватиме Рада за позбавлення недоторканності Новинського

УПЦ МП не розуміє, чому Новинського можуть позбавити недоторканності