Генасамблея ООН
Генасамблея ООН Ірина Геращенко / Facebook

Генасамблея ООН підтримала українську резолюцію щодо Криму

  За резолюцію проголосували 70 країн, проти – 26, ще 76 країн утрималися

  Генеральна асамблея ООН схвалила оновлену резолюцію "Ситуація з правами людини в АР Крим та місті Севастополь, Україна". Про це в Twitter повідомило посольство України в Аргентині.

  Оновлену резолюцію щодо Криму було схвалено більшістю голосів. У ній ідеться, зокрема, про заклик до Росії припинити порушувати права людини на окупованому півострові. За резолюцію проголосували представники 70 держав світу, 26 були проти, зокрема, це сама Росія, а також Білорусь, Північна Корея, Іран, Сирія, Вірменія та Зімбабве.

  Проект резолюції підтверджує, що між Україною і Росією існує міжнародний збройний конфлікт, засуджує застосування Росією власних законів на окупованій території, та примусове нав'язування кримцям російського громадянства. Крім того, в документі висловлюється вимога до Росії – виконати проміжне рішення Міжнародного суду ООН щодо відновлення прав і свобод українців на півострові. Окупаційну владу закликають забезпечити у Криму освітній процес українською і кримськотатарською мовами.

  Ухвалення оновленої резолюції привітав Президент України Петро Порошенко. Зі свого боку голова вітчизняного МЗС Павло Клімкін у Twitter написав, що ця резолюція щодо Криму – найсильніша з усіх попередніх, їх було вже дві, і це – третя. За його словами, оновлений документ дає можливість посилити тиск на Росію.

  Попередній матеріал
  Волкер назвав "ганьбою" намір росіян вийти із СЦКК
  Наступний матеріал
  Експерт: Не треба дратувати Росію, щоб не зірвати обміну заручниками
  Loading...

  Генасамблея ООН розгляне українську резолюцію про права людини в Криму

  Волкер назвав "ганьбою" намір росіян вийти із СЦКК

  Хто намагається зірвати великий обмін полоненими: "Час. Підсумки дня"

  Пленарне засідання Верховної Рад – завершено

  "Допускав і допускає політичні помилки": Цеголко опублікував лист Саакашвілі до Порошенка

  Марчук: Відкликання росіян з СЦКК зриває будь-які спроби оголошення перемир'я