Генасамблея ООН
Генасамблея ООН Ірина Геращенко / Facebook

"Другий ніж у спину": Геращенко про голосування Білорусі за резолюцію по Криму

Білорусі не вистачило "нейтральності" для інакшої, ніж у Росії позиції, наголосила Ірина Геращенко

Під час голосування за оновлену резолюцію щодо ситуації в окупованому Росією Криму у вівторок, 14 листопада, Білорусь проголосувала проти документу. Таку позицію аж ніяк не можна назвати нейтральною. На цьому наголосила віце-спікер парламенту Ірина Геращенко на сторінці у Facebook.

"Це – не нейтральна позиція, а цілком конкретна. Нейтральні країни бодай утрималися, Білорусі знову не вистачило "нейтральності" для інакшої від РФ позиції. Але при цьому Мінськ претендує на певні миротворчі лаври, наголошуючи, що створює нейтральний майданчик для переговорів по Донбасу", – зауважила Геращенко.

Представник України у Мінську наголосила: "Я як український політик і як учасник переговорів у Мінських групах, розцінюю вчорашнє голосування білоруської делегації у Третьому комітеті ООН по резолюції по Криму, як таке, яке йде врозріз із гучними заявами про нейтральність".

"Це другий ніж в спину Україні після подібного минулорічного голосування. Викладаю свою позицію максимально дипломатично. Мовчати не вважаю за можливе", – підкреслила Геращенко. 

"Голосування в Генасамблеї ООН по цій принциповій для України резолюції – у грудні. Ми би хотіли бачити бодай нейтральність від тих країн, які голосно заявляють про свою нейтральність, громадяни яких представлені в місії СММ ОБСЄ і які хочуть долучитися до миротворчої місії на Донбасі", – резюмувала віце-спікер ВР. 

Як інформував 5.UA, 14 листопада Третій комітет ООН ухвалив оновлений проект "кримської" резолюції. Оновлений документ вимагає від Росії зняти заборону на Меджліс у Криму – відповідно до рекомендацій Міжнародного суду ООН. А також забезпечити на півострові освіту кримськотатарською та українською мовами. 

Документ підтримали більше 70 країн, майже стільки ж утрималися, але ще 25 країн проголосували проти. Серед них – Росія та Білорусь. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У країнах Європи відбуваються акції солідарності "Крим – це Україна" – фото

Попередній матеріал
"Бісова дюжина": В ІС підрахували втрати бойовиків за тиждень
Наступний матеріал
Полторак: Участь Росії у миротворчій місії на Донбасі виключена
Loading...

Оновлена резолюція щодо Криму: у МЗС назвали мету та деталі документу

Співавторами "найпотужнішої резолюції" щодо Криму стали вже 40 країн – МЗС

Клімкін: Україна представить "дуже сильний і жорсткий" проект резолюції про порушення прав людини в Криму