Сергій Висоцький, журналіст, депутат ВР 8-го скликання
Сергій Висоцький, журналіст, депутат ВР 8-го скликання 5 канал

"Формування коаліції з патріотичними політсилами – питання політичного виживання Зеленського" – журналіст

Читайте по-русски
Блокуючи телеканали Медведчука, президент придбав собі квиток на війну з Путіним, вважає Висоцький

Приймаючи рішення про введення санкцій щодо оточення Віктора Медведчука і проросійських каналів, президент Володимир Зеленський купив собі квиток на війну з Путіним, і формування коаліції з патріотичними політсилами тепер є для нього питанням політичного виживання. Про це в ефірі ток-шоу "Політклуб" на "5 каналі" сказав журналіст, народний депутат VIII скликання Сергій Висоцький.

"Зеленський купив собі квиток на війну з Путіним. Мене в цій ситуації хвилює те, що він як людина медійна, яка звикла жити в досить віртуальному просторі рейтингів, телекартинок, концертів, ефірів, може не розуміти, що він зробив і які будуть наслідки його вчинків. Це своєрідний Рубікон", – наголосив він.

"Якщо ви звернули увагу, в цій постанові щодо санкцій йдеться не тільки про телеканали. Заарештований весь авіапарк, близький до Медведчука. Формально це парк Козака. Мовою пострадянських олігархів, пов'язаних з Росією – позбавити таку людину права вільного олігархічного пересування, тим паче в карантин, на своєму літаку – це значить його принизити. Це приниження Путіна, це приниження Медведчука", – зазначив Висоцький.

"Він купив цей квиток на війну і в цих умовах, можливо, не зовсім розуміє, що побороти три телеканали, пов'язані з Росією і російською пропагандою – це недостатньо. За умови збереження фінансового ланцюжка, пов'язаного з Росією, я не бачу ніяких перешкод, щоб у нас завтра з'явилося ще три телеканали – 113-й, НьюзТри, і телеканал "Пік", наприклад. Чи Медведчук може йти "в долі" інших проросійських телеканалів. І один великий телеканал, який дуже сильно підтримував Володимира Зеленського під час виборчої кампанії і лив бруд на Петра Порошенка, там також є частка Медведчука", – вважає журналіст.

"Питання, а як же так, де санкції проти цього телеканалу? Якщо не подолати цей ланцюжок фінансування і не піти справжньою війною проти російської "п'ятої колони", ця "п'ята колона" ніколи цього не пробачить, і Путін цього не вибачить і почнеться справжня війна на винищення Володимира Зеленського. Значить, треба на когось спиратися", – додав він.

"Ми бачили дивні заяви представників "Слуги народу", які там патріотичні в "ОПЗЖ" депутати, бачили низку коаліцій в місцевих радах між "слугами" та "ОПЗЖ" – Медведчуківською партією, партію Бойка, Льовочкіна, Фірташа, ексПартією регіонів. Цей вчинок Зеленського все міняє", – сказав Висоцький.

Він зауважив, що питання формування коаліції між президентською політсилою і патріотичними партіями тепер є для Зеленського і "Слуги народу" питанням політичного виживання.

"Якщо ти розриваєш контакти з Москвою, її "п'ятою колоною", далі треба бити по фінансуванню. Далі, якщо воювати, треба чистити своє оточення від них. Хочу нагадати, попри всі реляції про патріотичність Володимира Зеленського, який ухвалив таке справді проукраїнське рішення, – я це визнаю – його оточення повністю проросійське", – сказав Висоцький.

"Там люди з Партії регіонів, у виконавчій владі якісь функціонери режиму Януковича, пан Портнов себе почуває, як неформальний керівник судової системи в Україні. Якщо воювати по-справжньому, треба очищатися від цього", – пояснив він.

"З ким тоді ти можеш вступати в альянси? Тільки з українськими патріотами. А хто представлений у парламенті від українських патріотів? "Європейська солідарність" Порошенка, є "Голос", є патріотичні позафракційні депутати. І з ними треба робити тоді якісь вчинки, якось вести політику. Не просто відосики записувати, а вести державну політику, щоб назавжди цю "п'яту колону" відсторонити від політичного процесу, ізолювати", – вважає журналіст.

"А ми бачимо, що Володимир Зеленський влаштовує війну на всі фронти – починає дорікати чимось Петрові Порошенку, починає атакувати патріотичних депутатів", – підсумував Висоцький.

Дивіться повний запис програми "Політклуб":

Нагадаємо, 5 лютого президент Володимир Зеленський у відеозверненні заявив, що для запровадження санкцій щодо нардепа від "ОПЗЖ" Тараса Козака – власника телеканалів "112", NewsOne та ZIK – були вагомі, навіть залізобетонні причини.

Попередній матеріал
Зеленський: Для санкцій проти каналів Медведчука були залізобетонні причини
Наступний матеріал
"Це війна між Медведчуком і Ахметовим": депутат щодо санкцій проти проросійських телеканалів
Loading...