Києво-Печерська лавра
Києво-Печерська лавра Новинарня

Епіфаній просить прем'єр-міністра передати монастирю ПЦУ храм у Києво-Печерській лаврі

  Читайте по-русски
  Від Кабміну чекають доручення про надання новоствореному монастирю приміщень для життя та діяльності

  Предстоятель Православної церкви України Митрополит Епіфаній звернувся з офіційним листом до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля щодо Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

  Текст листа оприлюднила пресслужба ПЦУ.

  Як очільник новоствореного чоловічого монастиря в межах Києво-Печерської Лаври та за дорученням Синоду він просить Кабмін невідкладно надати один з храмів на території Верхньої Лаври – який нині не використовуються для постійних богослужінь – для їх звершення Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою ПЦУ.

  Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

  Серед можливих варіантів називає Благовіщенський храм у колишніх Митрополичих палатах, або храм Усіх Святих над Економічною брамою, або інший в межах Верхньої Лаври.

  "Монополія монастиря московського патріархату на богослужіння в Лаврі категорично не сприймається більшістю православних в Україні та українським суспільством", – наголосив Митрополит.

  Також від прем'єра просять надати приміщення на території Верхньої Лаври для монастирського життя та діяльності.

  "Для вирішення цих питань прошу дати доручення компетентним державним інституціям невідкладно, із залученням уповноважених від Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври ПЦУ осіб, провести вивчення стану справ для подання узгоджених рекомендацій", – уточнив Епіфаній.

  Також значну частину листа очільник ПЦУ присвятив ретроспективі того, що невід'ємно належна до Київської Митрополії Лавра була анексована московським патріархатом.

  Нагадаємо, Петро Порошенко закликав світ запровадити санкції проти рпц та її очільника кирила (гундяєва) за участь у воєнних злочинах та геноцид українців. Це викликало істерику в кремлі.

  Попередній матеріал
  росія веде проти України війну на виснаження – Ганна Маляр
  Наступний матеріал
  В Україні з 24 лютого до органів та підрозділів поліції надійшли звернення щодо зникнення 20 тис. осіб – подробиці
  Loading...