Вакцина від коронавірусу Pfizer
Вакцина від коронавірусу Pfizer Shutterstock

Експерти викрили брехню Зеленського та Степанова про угоду на 10 млн доз вакцини Pfizer – "СтопРеванш"

Читайте по-русски
Тим часом влада намагається перекласти провал вакцинації як на лікарів, так і на опозиційних політиків

Заява президента України Володимира Зеленського про укладання контракту з американською компанією Pfizer щодо постачання в Україну 10 млн доз вакцин проти COVID-19 є маніпуляцією. Про це розповіли експерти та політики в ефірі програми "СтопРеванш" на "5 каналі".

Жодних контрактів Україна з американцями не підписувала, говорить Арсен Жумаділов, директор держпідприємства "Медичні закупівлі України". Тут мова хіба про меморандум про взаємопорозуміння щодо майбутнього постачання вакцини. Але така угода не накладає на сторони ніяких зобов'язань. Тобто, Pfizer може продати Україні 10 млн доз – а може і не продати.

Заява президента – це намагання пом'якшити провал вакцинаційного кейсу, вказують експерти. Україна на третьому місці з кінця в Європі за швидкістю щеплення на душу населення. Гірша ситуація лише в Північній Македонії та Косово.

"У Польщі сьогодні дві дози вакцини, тобто повний цикл вакцинації, пройшли 2 млн осіб, а в Україні – дві особи. Не 2 тис. навіть, просто дві. А там 2 млн", – вказує народний депутат Олексій Гончаренко.

Тим часом влада намагається перекласти провал вакцинації як на лікарів, так і на опозиційних політиків. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов неодноразово заявляв, що лікарі в регіонах не змогли вчасно організувати Центри щеплення. А через критику вакцини CoviShield – Індія нібито припинила її постачання до України.

"Це якась фантазія. Індія просто закрила експорт, бо в них також є потреба в вакцинах. Як і всі країни світу, вони захищають своїх громадян в першу чергу", – говорить нардепка, членкиня комітету з питань здоров'я нації Ольга Стефанишина.

На початок квітня до України завезли усього 500 тис. доз вакцини CoviShield та ще 215 тисяч доз вакцини CoronaVac (Китай). Цієї кількості критично мало навіть для того, аби пройти перший етап вакцинації, коли щеплення мали б отримати лікарі та українські військові в зоні ООС.

"Всю цю вакцину можна витратити за один день. І владі просто нічого буде розповідати в новинах. Через це вони розтягують по тисячі, по дві в день. Ну тому що фізично немає вакцини. Її не купили", – нарікає голова Фонду "100% життя" Дмитро Шерембей.

Замість того, аби закупити достатню кількість вакцин, обладнати лікарні критично важливою кисневою інфраструктурою, влада продовжує витрачати гроші на "Велике будівництво" та силовиків, наголошують журналісти. Відтак, вже на початку квітня Україна вийшла на перше місце в Європі за добовими темпами поширення хвороби та смертями від COVID-19.

"Що таке "ковідний фонд" з точки зору користі нам? Це 100 млн доз вакцин кращих в світі, це по два кисневих апарати біля кожного ліжка, це тисяча клінік в Україні, які могли б отримати додатково по 65 млн грн собі, це по 100 тис. виплат лікарям, це неймовірно великий обсяг з точки зору інфраструктури, допомога всім реанімаціям в Україні... Але це все віддали в зарплати силовикам, в асфальт і 1,5 млрд грн кинули лікарям перед виборами", – каже Шерембей.

Аби здобути колективний імунітет від хвороби, потрібно щепити 70% населення України, кажуть імунологи. З сьогоднішніми темпами цього вдасться досягти за 10 років. Відтак, Україна може опинитись в міжнародній ізоляції, без можливості виїзду до країн, які вимагатимуть підтвердження вакцинації, підсумували експерти.

Попередній матеріал
Життя після "розп'ятого хлопчика" та Кравчук жадає служити – "Вечір з Яніною Соколовою"
Наступний матеріал
Вибухи складів боєприпасів: Чехія висилає російських дипломатів – подробиці скандалу
Loading...