пп ZN.ua

Експерти оцінили роботу Кабміну в 2016 році і перспективу його відставки в 2017-му – опитування

Більшість експертів зустрічають Новий рік зі стриманим оптимізмом

Стали відомі результати експертного опитування "Оцінка роботи Уряду в 2016 році і перспектива його відставки в 2017-му". 

Опитування проводилося аналітичним відділом "Агентства медіастратегій" 8-10 грудня  шляхом телефонного опитування та особистого заповнення анкет експертами. В опитуванні взяли участь 30 експертів, зокрема, Бетлій Олександра, Боярчук Дмитро, Голобуцький Олексій, Ковтун В'ячеслав, Луценко Анатолій, Магда Євген, Макітра Ярослав, Палій Олександр, Сазонов Кирило, Фесенко Володимир, Чорновіл Тарас, Юрчишин Ярослав та інші. 

Левова частка експертів (80%) вважає, що зміна Уряду у квітні цього року сприяла відносній стабілізації ситуації в Україні. Ще 7%  вважають, що це забезпечило перші ознаки виправлення ситуації. Лише 3% експертів впевнені, що це призвело до подальшого поглиблення кризи, а 10% вважають, що зміна Уряду не вплинула на ситуацію. 

Серед "різких" кроків Уряду цього року громадянам більш за все запам’ятається підвищення вдвоє мінімальної зарплати (31%) – вважають ексерти. На друге місце вони поставили одномоментне встановлення ринкової ціни на газ  (27%). На третьому місці - запуск масштабного ремонту доріг (12%).

Лише 17% експертів вважають, що Уряду не вдалося налагодити ефективну співпрацю з парламентом, і депутати приймають лише ті закони, які вигідні їм. Решта експертів вважає, що Уряду, в тій чи іншій мірі, вдалося налагодити ефективну співпрацю. 50% експертів вважає, що Уряду вдалося зробити це частково - лише для прийняття найбільш нагальних законів. 17% – що співпраця є, але для прийняття необхідних Законів Уряду доводиться прикладати багато зусиль. При цьому  16% вважають, що це вдалося зробити в повній мірі і Уряд проводить через парламент усі необхідні Закони.

Більшість експертів зустрічають Новий рік зі стриманим оптимізмом: 56% опитаних вважають, що не все так погано, "перемоги" вже є,  але ще більше "перемог" попереду. 37% вважає, що ми й далі на роздоріжжі, і чого буде у наступному році більше – "зрад" чи "перемог" – залежить від нас самих. 7% вагалися із відповіддю, але жоден з експертів не відзначив, що все пропало, панує суцільна "зрада" і все буде тільки гірше.

5.ua

Левова частка експертів - 74%, вважає що Уряд В. Гройсмана працюватиме весь 2017 рік, незважаючи на закінчення "імунітету" 14 квітня 2017 року. При цьому для 20% експертів було важко відповісти на це питання. Лише 3% експертів спрогнозували, що відставка Уряду відбудеться ще до кінця дії імунітету і Уряд буде змінено одразу після втрати ним імунітету. 

Як повідомляв 5.ua, було проведено опитування, в ході якого стало відомо, кого б українці на сьогодні обрали Президентом

Попередній матеріал
"Відвід прокурорів" чи затягування справи: як проходить розслідування у справі розгону Майдану
Наступний матеріал
Учені знайшли планету, на якій йдуть "рубінові" та "сапфірові" дощі

Опитування: Особливий статус чи офіційне визнання окупації – що українці думають про ОРДЛО

Три найбільші страхи українців – опитування

Експерти прокоментували скандальне опитування школярів в Одесі

Британці передумали виходити із ЄС – опитування

Опитування показало, що вплинуло на формування ставлення до уряду Гройсмана

5 канал - трансляція наживо