5 канал

"Це європейська бюрократія" – експерт про затягування безвізу для України

Теоретично рішення могли ухвалити раніше, однак для України принциповою є тверда позиція Євросоюзу

Затягування процесу надання Україні безвізу є наслідком єропейської бюрократії. Таку думку висловив голова правління Центру соціологічних та політичних досліджень "Соціовимір" Сергій Таран в ефірі "5 каналу".

"Це є бюрократія. Європейська бюрократія така, що будь-яке рішення ухвалюється дуже довго з погодженням з купою інституцій. Щоб зайве не деталізувати, з якими саме інституціями конкретно у питанні з безвізовим режимом для України, скажу лише те, що це погодження все одно забрало б кілька місяців", – заявив Таран.

Він зауважив: "Теоретично його можна зробити швидше, можна повільніше, але для нас найважливіші кілька речей. Перше, що в Європейському Союзі ухвалили політичне рішення про надання Україні безвізу. Ми пройшли фактично всі інституції, і це сталося в найгірший час для Європейського Союзу, коли там міграційна криза, коли до влади приходять екстремісти".

За його словами, треба також враховувати, як Україна виглядає в очах ЄС. Попри війну та триваючу економічну кризу, в Європі таки ухвалили політичне рішення про надання безвізу.

"Друге – в Європейському Союзі є абсолютно єдина та чітка позиція, що Україна зі свого боку, все що треба було, виконала. Це, напевно, вперше в історії української незалежності, коли не від нас щось вимагають, а ми вже від ЄС щось вимагаємо. Це також критично важливо", – запевнив експерт. 

Дивіться такожПортніков – про процедуру надання безвізу: Ми завжди бачимо конспірологію там, де її немає

Попередній матеріал
У "Нафтогазі" заявили, що Росія готує нову газову кризу
Наступний матеріал
Кабмін прирівняв ціну газу для опалення населення та бюджетних установ

Портніков про процедуру надання безвізу: Ми завжди бачимо конспірологію там, де її немає

Уряд Нідерландів схвалив законопроект для ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС

Wizz Air відкриває два нові рейси з Києва в Європу

Порошенко: Ми відстояли своє щодо ратифікації Угоди Україна-ЄС