5 канал

Портніков про процедуру надання безвізу: Ми завжди бачимо конспірологію там, де її немає

Політична складова питання щодо України діє, однак наразі ми рухаємося згідно процедури

Україна рухається процедурою надання безвізу досить задовільними темпами. Таку думку в ефірі "5 каналу" у програмі "Час. Підсумки дня" висловив журналіст Віталій Портніков.

Він запевнив, що для того, аби турбуватися, в українців немає особливих причин, оскільки усі рішення передбачені відповідною процедурою. "По Грузії відбувся тріалог, і після цього уже було названо дату (голосування), по Україні цього тріалогу ще просто не було. Після того, як він відбудеться, буде названа конкретна дата. Вона може бути об’єднана з грузинською датою, а може бути роз’єднана. Це абсолютно процедурне питання", – запевнив журналіст.

За його словами, тріалог по Україні мав відбутися одразу після того, як буде прийняте рішення щодо призупинення безвізового режиму. Тепер це рішення ухвалене, тож невдовзі має бути призначена дата тріалогу. 

Водночас, він заявив, що у питанні надання Україні безвізу присутній політичний аспект.

"Я не буду спростовувати, що в цьому є політика, але поки що ми рухаємося по процедурі. Якщо починати з початку, то я не вважаю, що порядок призупинення безвізових поїздок мав стати на заваді процедурі надання безвізового режиму. Можна було надати безвізовий режим, а потім запроваджувати рішення", – зауважив Портніков.

"Якщо політична складова вже працює, і по ній йдемо, то ми рухаємося досить задовільно. Наприклад, краще, ніж Республіка Косово, якій висунули додаткові умови і взагалі відклали надання безвізового режиму, хоча, з точки зору Європейського Союзу, Косовому набагато безпечніше дати безвізовий режим, ніж Україні. І з точки зору кількості мігрантів, і з точки зору російських інтересів, і з усіх інших причин. Ми завжди бачимо конспірологію там, де її немає", – наголосив журналіст.

Нагадаємо, напередодні Європейська Рада підтримала надання Україні та Грузії безвізу.

Як повідомляв 5.ua, ЗМІ поширили інформацію, що Європарламент переніс розгляд безвізового режиму для України на 3 квітня. Згодом в Європарламенті дали роз'яснення щодо дати розгляду "безвізу" для України, сказавши, що "ніхто нічого не переносив".

Попередній матеріал
У ФБР назвали найбільшу проблему, що є у справі повернення виведених Януковичем грошей
Наступний матеріал
З сайту Європарламенту зникла прогнозована дата розгляду українського безвізу

"Дриги" щодо безвізу та мандрівки Савченко: блогер назвав найгарячіші події цього тижня

Європейська рада підтримала надання Україні та Грузії безвізу – ЗМІ

"Ніхто нічого не переносив": у Європарламенті дали роз'яснення щодо дати розгляду "безвізу" для України