5 канал

Експерт пояснив, чому нардепам не подобається новий закон про держслужбу

Держсекретарі мають забезпечити професійну роботу уряду, а не представляти ту чи іншу політсилу

Державних секретарів обиратиме комісія, тому міністр не зможе привести в команду "свою" людину. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив експерт громадської ініціативи "Реанімаційний пакет реформ" Денис Бродський.

"За законом (про держслужбу - 5.ua) в нас мають з'явитися відкриті конкурси і мають збалансувати цю систему політичних призначенців призначення професійних державних секретарів за відкритою конкурсною процедурою, з участю представників громадськості в цій комісії з вищого корпусу держслужби, тобто маємо всі можливості зараз запустити з новим урядом разом новий механізм діяльності державної служби. Але з іншого боку, для когось це і ризик, це ж не можна буде з 1 травня просунути свою людину", - зазначив він, відповідаючи на запитання, чому деяким депутатам не подобається закон про держслужбу.

Бродський також повідомив, що державних секретарів обиратиме комісія, тому міністр не зможе привести в команду "свою" людину.

"Це має бути забезпечення професійної і не плинної діяльності уряду, бо міністри приходять і йдуть, а професійний апарат має залишатися. Це машина, яка буде їхати ефективно в напрямку, який вибирає міністр... Міністр може поміняти держсекретаря тільки тоді, коли в нього є об'єктивні зауваження до якості виконання завдань, до відпрацювання політики, чи за підозри в корупції, але він має звернутися до комісії, довести комісії, що працює держсекретар погано, тоді комісія має йому запропонувати іншого – не того, кого він хоче призначити", – сказав експерт.

Крім того, він зазначив, що для початку роботи інституту держсекретарів необхідно 150 млн грн для стимулюючих виплат (не премій, а доплат до посади - 5.ua).

Як повідомляв 5.ua, Нацагентство із запобігання корупції буде моніторити стиль життя чиновників і виявляти брехню.

Попередній матеріал
Російські ЗМІ перебрехали вчорашню заяву голови МЗС Франції – Шуклінов
Наступний матеріал
В Одесі два трамваї, які об’їжджали калюжі, зійшли з колій
Теги:
Loading...

Із 1 травня зарплата українських держслужбовців підвищиться на 10%

Гецадзе: У наступному році запрацює майновий реєстр держслужбовців

Гройсман сподівається, що наступного пленарного вівторка Рада ухвалить закон про держслужбу

Українські держслужбовці пройдуть навчання в Латвії - Яценюк

Яценюк звернувся до Єврокомісії з проханням сформувати Фонд для збільшення зарплат для держслужбовців

5 канал - трансляція наживо