Глави МЗС України та Люксембургу у Широкиному
Глави МЗС України та Люксембургу у Широкиному 5.ua

Дипломатичний десант до Широкиного: як голову МЗС Люксембургу з наслідками війни знайомили

Ассельборн визнав, що переговори у Мінську не дають якогось прогресу

Міністри закордонних справ України та Люксембургу сьогодні були в Широкиному. Це ще один візит закордонного дипломата на передову, котрий дозволить європейцям на власні очі бачити, що відбувається на лінії фронту російсько-української війни. Про враження гостя розповіла журналіст "5 каналу".

Отже, у Широкиному висадився дипломатичний десант – міністри закордонних справ України та Люксембургу Павло Клімкін і Жан Ассельборн на власні очі побачили, яких руйнувань зазнало приморське селище. "Те, що я тут побачив, не можна говорити, що це зробили якісь окремі поодинокі люди. А це зробила армія", – відгукнувся про побачене Ассельборн.

Російсько-терористичні війська навмисно руйнують інфраструктуру українських населених пунктів уздовж усієї лінії зіткнення. Про це розповідає іноземному гостю голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський: "Вони змінили тактику: стріляють не тільки по військовим, а й руйнують об'єкти й не дають їх відновлювати".

Клімкін впевнений – Україна у Міжнародному суді в Гаазі доведе, що саме Росія як держава є спонсором терористів та розпалює війну на сході України. Каже: "Вони підтримують його (тероризм – 5 .UA) фінансово, вони підтримують його безпосередньо, постачаючи все це нескінченне озброєння, постачаючи людей, регулярні війська і найманців. Це, звичайно, саме державна підтримка тероризму, оскільки ми обов'язково дістанемо тих, хто збив малайзійський боїнг (MH17 – 5.UA), але це ми робитимемо разом із нашими друзями і партнерами".

Європейці запевняють – зацікавлені у припиненні війни на Донбасі готові й надалі підтримувати Україну фінансово. Ассельборн визнає: "Ми бачимо, що переговори в Мінську – важливі, але немає прогресу, немає припинення вогню, тому ми намагаємося думати також про гуманітарний аспект".

Люксембург уже виділив 6 млн євро гуманітарної допомоги для України. У планах – надати ще півмільйона, зокрема для допомоги пораненим. 

Тетяна Ігнатченко, Євген Гончаренко, Донецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Насіров і запобіжний захід": Нові пригоди головного фіскала – "Час. Підсумки тижня"
Наступний матеріал
"Час. Підсумки тижня": В поліції – кадровий некопмлект
Loading...