Boeing -777_трагедія_Донбас 5.ua

Дипломат розповів, як створити міжнародний трибунал щодо Boeing попри вето Росії в ООН

  Україна має ставити питання про розслідування злочину в міжнародному суді

  Україна має наполягати перед західним співтовариством на створенні міжнародного трибуналу для покарання винних у катастрофі літака рейсу МН17. Про це заявив надзвичайний і повноважний посол України, суддя Міжнародного кримінального суду (2001-2005), представник України у Раді ООН з прав людини (2006-2010) Володимир Василенко, пише УНІАН.

  “Україна має ставити питання про розслідування цього злочину в міжнародному суді, адже злочин стався на її території”, - наголосив він.

  З його слів, другим варіантом може бути створення міжнародного суду за присутності держав, які брали участь в розслідуванні катастрофи авіарейсу МН17. Утім,Василенко зауважив, що, звичайно, Росія скористується правом вето в Раді безпеки ООН, але якщо це станеться, то в статуті ООН передбачено (і це вже використовувалось) утворення міжнародного суду Генеральною асамблеєю ООН.

  “Якщо справа колись буде доведена до суду, то суд матиме дуже багато доказів, щоб їх проаналізувати і ухвалити рішення”, - сказав він, додавши, що з точки зору міжнародного права те, що сталося з літаком МН17, не є терактом, а є військовим злочином, оскільки військова зброя була застосована проти цивільного літака», - зазначив дипломат.

  Крім того, на його думку, для притягнення до відповідальності Президента РФ Володимира Путіна та його оточення у зв’язку зі збиттям літака МН17 країни Заходу можуть створити антипутінську коаліцію та збільшити санкції.

  “Покарати Путіна і іншу його злочинну банду можна, створивши антипутінську коаліцію із застосуванням масштабних санкцій, адже у Заходу є достатньо важелів: економічних, політичних, дипломатичних, щоб довести Росію до краху і примусити дотримуватися міжнародного законодавства. Просто протверизити повинні лідери західних демократій, щоб не платити більш високу ціну, якщо вони намагаються задобрити Путіна, не вважаючи, що він створює загрозу західним демократіям і всьому міжнародному співтовариству, - резюмував він. 

  Попередній матеріал
  В Одесі відзначили День створення військової частини 3012 Нацгвардії України
  Наступний матеріал
  У Миколаєві відзначили 75-ту річницю від Дня створення 204-ї бригади тактичної авіації

  З 1 жовтня Росія розпочинає головування у Радбезі ООН

  Президент Філіппін порівняв себе із Гітлером та знову пригрозив вийти з ООН

  ООН: Ми виявили збільшення насильства та переслідування стосовно журналістів в Україні

  США викрили чергову брехню Росії на засіданні Радбезу ООН