Друга спроба змінити керівництво ФДМУ (репортаж)

  Сутички на владному полі дійшли до червоних карток. Після учорашніх слів Президента про жовту картку урядові за його роботу, прем’єрка застерігла Главу держави, що народ може показати йому червону. Не менш радикально Тимошенко відреагувала і на підтримку Ющенком чинної голови Фонду держмайна. Отримавши рішення одного з судів, прем`єрка особисто привела керувати Фондом свого однопартійця Андрія Портнова.

  Ці дії Кабінету Міністрів і відповідного суду у Секретаріаті Президента оцінили, як протизаконні і оприлюднили чергові Укази глави держави, які заборонили уряду змінювати керівництво ФДМ та продавати Одеський припортовий завод.

  Портнов запевнив, що залишиться на посаді і продасть стратегічного вітчизняного монополіста. Згодом його підтримала прем`єрка,  доручивши не виконувати укази Президента.

  Однак, зі свого боку - всі урядові рішення опротестувала Генпрокуратура, і, в такий спосіб, призупинила їхню дію аж до судового розгляду.


  ***

  Репортаж Ольги Кошеленко.
  П’ятниця видалася направду страсною для Фонду держмайна. Зранку туди завітала Юлія Тимошенко у супроводі депутата-бютівця Андрія Портнова. Співробітникам прем’єрка представила його як нового виконувача обов’язків голови. Це вже друге пришестя Портнова на цю посаду. Перше відбулося ще у лютому і завершилося невдало. Тоді президент скасував відповідне розпорядження Кабінету Міністрів і звернувся до Конституційного суду.

  Юлія Тимошенко, прем’єр-міністр України: "В ту хвилину, коли Конституційний суд розглядав цю справу, президент відкликав своє подання з Конституційного суду і фактично скасував свій указ. А потім видав новий, який поновлює пані Семенюк на роботі. Врахрвуючи, що ці дії були вже незаконними, окружний районний суд міста Києва своєю ухвалою від 24 квітня призупинив укази Президента".

  Прем’єрка нарікає: люди Президента капостили і упродовж представлення по гучномовцях закликали державну охорону ретельніше захищати установу від глави уряду. Не розгубилася і Валентина Семенюк-Самсоненко. Вона засіла у своєму робочому кабінеті і відмовилася звільнити територію для нового керівника. Вторгнення Тимошенко та Портнова глава Фонду вважає незаконним і заручившися підтримкою Президента, забов’язалася працювати і надалі.

  Валентина Семенюк-Самсоненко, голова Фонду держмайна України: "Сьогодні, у Страсну П’ятницю, ви замітьте, чорні сили, які ходять у білому-пушистому, вирішили зробити свою чорну справу. Відпрацювавши свої рейдерські атаки на підприємствах, сьогодні відбулася друга спроба захоплення Фонду державного майна України".

  Виконуючи Указ Президента, приймальню Валентини Семенюк-Самсоненко тепер посилено охороняє управління держохорони. А поверхом вище, в кабінеті одного із заступників голови, отаборився новий чільник - Андрій Портнов. Спровадити його державна охорона не може.

  Валерій Гелетей, голова Управління державної охорони: "Пан Портнов як народний депутат України має право знаходитись по запрошенню будь-кого з керівництва Фонду. Тобто ми сприймаємо його поки що як присутню людину, яка запрошена в Фонд державного майна".

  Як з’ясувалося згодом, державна охорона береже не лише Валентину Семенюк-Самсоненко, але й Андрія Портнова - від журналістів. Усі спроби потрапити на його поверх виявилися марними. Вийти зі свого укриття Портнов теж відмовився. Телефоном сповістив журналістів: робота в нього кипить.

  Андрій Портнов, в.о. голови Фонду держмайна України: "Казначейські рахунки на ім’я Семенюк - заблоковані, надані доручення повністю відкрити платежі по прізвищу Портнов. Третя позиція - це відсторонення у зв’язку зі службовим розслідуванням Семенюк-Самсоненко. Зараз ми підписали вже понад 10 указів".

  Тим часом президент удруге зупинив розпорядження Кабінету Міністрів і повернув Семенюк-Самсоненко на посаду. Тимошенко-Портнов цього разу здаватися без бою не збираються. Перший віце-прем’єр Олександр Турчинов повідомив: якщо Портнова силоміць виставлять із приміщення Фонду, йому виділять кабінет в будинку уряду.

  Ольга Кошеленко, Віталій Дорощенко та Іван Головач, 5 канал

  Попередній матеріал
  Турчинов: київська влада заважає зниженню цін на продукти першої необхідності
  Наступний матеріал
  Репортаж про українців у Португалії. Частина друга (ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...